کامرانی‌فر: برای استفاده از VAR منتظر پاسخ ای‌اف‌سی و فیفا هستیم

تهران- ایرنا- سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: گام اول را در خصوص فناوری کمک داور ویدئویی(VAR) برداشتیم و طی چند روز آینده قرار است شرکت مورد نظر بیاید و ورزشگاه آزادی را تجهیز کند. برای استفاده آنلاین یا آفلاین این فناوری، منتظر جواب فیفا و ای‌اف‌سی هستیم.

به گزارش ایرنا، «حسن کامرانی فر» امروز (شنبه) در حاشیه مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: هنوز یک بند از اساسنامه فدراسیون فوتبال باقی مانده است و بعد از دو مسابقه تیم ملی در انتخابی جام جهانی مجمع فدراسیون فوتبال را برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: تا انتهای سال میلادی وظیفه داریم که اساسنامه را به تایید فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) برسانیم. یکی از بندها مربوط به دیگر قسمت‌ها و وزارت ورزش است که باید به تایید برسد.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اینکه جام جهانی هر دو سال یکبار برگزار شود نظریه‌ای است که کارشناسی شده است و نه تنها ایران بلکه کشورهای دیگر هم موافق این موضوع هستند.

کامرانی فر تصریح کرد: جام جهانی منافعش برای فوتبال است و باعث می شود که اتفاقات خوبی برای فوتبال چه در بخش تماشاگران و چه تبلیغات و اسپانسر رخ دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که برای دیدار ایران و کره‌جنوبی چه تعداد طرفدار زن در ورزشگاه حاضر خواهند شد، اعلام کرد: هنوز مشخص نشده است، اما قطعا در تلاش هستیم که تماشاگران به صورت مشترک در ورزشگاه حضور پیدا کنند.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در پایان گفت: مهم این بود که فدراسیون فوتبال فناوری کمک داور ویدئویی را به ایران آورد؛ گام اول را برداشتیم زیرا یکی از شرایط میزبانی بحث کمک داور ویدیویی بود و این موضوع را به فیفا و ای‌اف‌سی اعلام کردیم منتظر جواب آنها هستیم که این کار آفلاین انجام شود یا آنلاین. قرار است شرکت مورد نظر بیاید و ورزشگاه آزادی را تجهیز کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha