ارائه خدمات به زائران غیرایرانی اربعین در دستور کار قرار گیرد

قم - ایرنا - تولیت آستان حضرت معصومه (س) با اشاره به خدمات فرهنگی ارائه شده به زائران اربعین، گفت: باید سعی شود در سال‌های آینده در کنار مراسم عزاداری ایرانی زبان‌ها، مراسم‌ها و خدمات خاص برای مخاطبان کشورهای دیگر و غیرفارسی زبان‌ها نیز دنبال شود.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی آستان مقدس حرم مطهر حضرت معصومه(س)، آیت‌ الله سید محمد سعیدی در دیدار حجت‌الاسلام زهیر ثباتی مقدم، دبیر اجرایی موکب آستان حضرت معصومه ، اظهار داشت: امسال موکب آستان حضرت معصومه از مواکب خوب و فعال در خدمت‌رسانی به زائران حرم امام حسین(ع) بود و رشد و خلاقیت در تنوع ارائه خدمات به زائران سرلوحه خادمان این بارگاه ملکوتی قرار گرفت.

وی در خصوص خدمات فرهنگی ارائه شده گفت: باید سعی شود در سال‌های آینده در کنار مراسم عزاداری ایرانی زبان‌ها، مراسم‌ها و خدمات خاص برای مخاطبان کشورهای دیگر و غیرفارسی زبان‌ها نیز دنبال شود.

همچنین در این دیدار حجت‌الاسلام ثباتی از روند اجرایی و عملکرد موکب در ایام اربعین گزارشی ارائه کرد و گفت: به لطف کریمه اهل‌بیت(س) با استفاده از تجربه‌های گذشته و برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت در موکب آستان مقدس فصل جدیدی از نوکری برای خادمان این بارگاه ملکوتی گشوده شد.

وی با اشاره به توصیه تولیت آستان مبنی بر ارائه خدمات به زائران ایرانی و عراقی تصریح کرد: امسال با توجه به دغدغه تولیت، راه‌اندازی موکب ایرانی عراقی را در دستور کار خود قرار دادیم‌ و ابتکار خوبی که امسال مورد توجه قرار گرفت این بود که هر کسی با هر مدلی که دوست داشت در موکب آستان خدمت کرد و این موضوع باعث شد حضور نداشتن خادمان آستان را زائران و خادمان مستقل که خود به این زیارت مشرف شده بودند و همچنین عرب‌های عراقی به ویژه هیات‌الدور بصره پر کنند.

دبیر اجرایی موکب آستان مقدس گفت: امسال ۹۸ درصد موکب در اختیار زائران قرار داشت و سعی شد که سطح کیفی پذیرایی ارتقاء پیدا کند و در کنار پذیرایی صبحانه و نهار و شام بیش از ۱۰ تُن میوه نیز میان زائران توزیع شد.

وی با اشاره به استقرار شبکه‌های تلویزیونی و رادیو اربعین در استودیو موکب آستان کریمه اهل بیت، تصریح کرد: روزانه بیش از ۱۰ ساعت پخش زنده از این استدیو برای عاشقان و دلباختگان منعکس می‌شد که در بخشی از برنامه‌ها، مراسم‌ها و خدمات فرهنگی موکب پوشش داده می‌شد.        

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha