اطلاعیه سازمان سنجش درباره نتایج حافظان قرآن‌ در آزمون کارشناسی ارشد

تهران - ایرنا - سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص نتایج شرکت‌کنندگان حافظ قرآن مجید (دیپلم و غیر دیپلم و کارشناسان رسمی علوم قرآنی در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا در این اطلاعیه سازمان سنجش آمده است: اسامی آن‌ دسته از حافظان کل قرآن مجید (دیپلم و غیردیپلم)  و کارشناسان رسمی علوم قرآنی که در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ شرکت کرده و حائز شرایط هستند، اعلام می‌شود. لذا ضرورت دارد حافظان با توجه به توضیحات ذیل اقدام کنند.

الف) بنا بر ابلاغیه معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از سال ۱۳۹۸ و بعد از آن آزمون مستقل شفاهی صحت حفظ برگزار نخواهد شد.

ب) لازم است که متقاضیان بهره مندی از قانون مذکور حداقل مدرک تخصصی مندرج در مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی (حافظ درجه ۳) را که توسط سازمان دارالقرآن کریم و با همکاری ادارات کل تبلیغات اسلامی سراسر کشور برگزار می شود، ارائه نمایند.

ج) حافظان قرآن دارای مدرک دیپلم و غیردیپلم که اسامی آنها در جدول ۱ درج شده است، لازم است مدارک تصویر شناسنامه (صفحه اول و در صورت لزوم صفحه توضیحات) ، تصویر کارت ملی، ۲ قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ، تهیه شده در سال جاری (پشت نویسی شده) و تصویر مدرک تخصصی صحت حفظ (حداقل درجه ۳) که در دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شده را به آدرس، سازمان سنجش آموزش کشور، صندوق پستی ۴۳۷۸-۱۵۸۷۵ حوزه معاونت فنی و آماری تا تاریخ دهم آذر ۱۴۰۰ ارسال کنند.

د) حافظان دارای مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی (اسامی مندرج در جدول ۲) که دارای حداقل مدرک تخصصی درجه ۳ حفظ می باشند، لازم است  برای استفاده از تسهیلات تا تاریخ  دهم آذر ۱۴۰۰ مدارک تصویر مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی با گرایشهای علوم قرآن مجید، تفسیر قرآن مجید، فنون قرائت مجید، تلاوت و کتابت قرآن مجید، تربیت معلم قرآن و تربیت مربی عقیدتی سیاسی، الهیات و معارف اسلامی با گرایش علوم قرآن و حدیث، تصویر مدرک تخصصی صحت حفظ (حداقل درجه ۳)که در دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شده و فهرست رشته ها و دانشگاهای انتخابی در مجموعه امتحانی الهیات و معارف اسلامی (کد رشته ۱۱۱۱)  را به آدرس سازمان سنجش آموزش کشور، صندوق پستی ۴۳۷۸-۱۵۸۷۵ حوزه معاونت فنی و آماری سازمان  ارسال کنند.

ه‌) دارندگان دیگر مدارک کارشناسی غیر علوم قرآنی حق استفاده از این تسهیلات را ندارند.

و) حافظان کل قرآن مجید که در سالهای گذشته از تسهیلات قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر استفاده کرده اند، حق استفاده مجدد از این تسهیلات را  نخواهند داشت.

ی) ضوابط ثبت نام و آیین‎ نامه آزمون‎های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در سایت سازمان دارالقرآن کریم قابل مشاهده می باشد (متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند طی روزهای غیر تعطیل اداری از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر با شماره تلفن دبیرخانه ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم (۶۶۹۵۶۰۶۸-۰۲۱) تماس حاصل فرمایند). 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha