فرماندار گناباد: تحقق مطلوب توسعه نیازمند نقش آفرینی بیشتر شوراهاست

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: شوراهای اسلامی مناطق شهری و روستایی باید در روند توسعه این شهرستان در بخشهای مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پیشگام و در تعامل مستقیم با مسوولان اجرایی ذیربط باشند و از همه ظرفیتهای خود در این زمینه بهره بگیرند.

حامد قربانی روز شنبه در جلسه انتخابات تعیین اعضا و هیات رییسه شوراهای اسلامی شهرستان گناباد افزود: شوراهای اسلامی باید در کنار وظایف خود در حوزه عمرانی به مسایل فرهنگی و اجتماعی مناطق خود نیز توجه کنند.

وی ادامه داد: اعضای شوراهای اسلامی در راستای وظایف خود با شناخت ظرفیتها و توانمندیهای مناطق و قانونگذاری مناسب بستر به فعلیت رساندن ظرفیتهای بالقوه در مسیر توسعه و عمران و رفع مشکلات در بخشهای مختلف را فراهم کنند.

فرماندار گناباد گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها باید با همگرایی و وحدت برای توسعه و پیشرفت مناطق خود گام بردارند.

قربانی افزود: توسعه یک مقوله چند وجهی است و برای تحقق مطلوب آن باید از ظرفیتهای همه بخشها بهره گرفته شود و شوراهای اسلامی و از جمله شورای اسلامی شهرستان به عنوان یک شورای فرادستی نقش مهمی در این ارتباط دارد و باید با ایجاد همگرایی در شوراهای سایر مناطق شهری و روستایی برای تحقق مطلوب آن بکوشد.

در این جلسه و پس از رای گیری از بین جمعی از اعضای ششمین دوره شورای اسلامی گناباد اعضای هیات رییسه شورای اسلامی این شهرستان تعیین شدند.

بر این اساس رضا علیزاده شورابی  و محمد سلمانی به ترتیب رییس و  نایب رییس و اصغر صادقیان به عنوان منشی و خزانه دار شورای اسلامی شهرستان گناباد انتخاب شدند.

حسین افکار بیدخت هم به عنوان نماینده شورای اسلامی گناباد در شورای اسلامی استان خراسان رضوی و رضا مقیمی کاخکی و علیرضا طیبی هم با کسب حدنصاب آرا اعضای شورای اسلامی شهرستان گناباد شدند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری خردادماه  امسال به صورت همزمان در ۹۷ شعبه ثابت و سیار اخذ رای در شهرستان گناباد واقع در جنوب استان خراسان رضوی برگزار شد.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha