ژنرال روس: آمریکا درحال انتقال تروریست ها به افغانستان است

مسکو - ایرنا - فرماندهی نیروهای منطقه مرکزی روسیه اعلام کرد که اطلاعاتی در اختیار دارد مبنی بر اینکه شبه نظامیان وابسته به گروه های تروریستی از مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه و عراق در حال انتقال به افغانستان هستند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از مسکو  به نقل از «اینترفاکس» سرتیپ رستم مینکایف، معاون فرمانده نیروهای منطقه نظامی مرکزی روسیه این مطلب را در سخنرانی خود در دانشگاه فدرال کازان بیان کرده است.

سرتیپ مینکایف خاطرنشان کرد: «نیروهای ویژه آمریکا در حال اقدامات فعال در این زمینه هستند. در مناطق تحت کنترل آنها در سوریه و عراق همچنان شبه نظامیان سازمان های افراط گرای تروریستی برای بکار گرفتن آنها در آینده در آفریقا و آسیا دارند آموزش می بینند.

وی افزود: ما انتقال گروههای تبهکاری داعش به استان های شمالی افغانستان که قطعا هسته های جدید بی ثباتی در منطقه را ایجاد خواهند کرد را می بینیم». 

مینکایف افزود: «خروج تعمدی آمریکایی ها از افغانستان می تواند تشدید تهدید تروریسم را برای کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به همراه بیاورد، پروژه های اقتصادی و زیربنایی در مقیاس منطقه را مختل کند و باعث فاجعه انسانی شود».

به گفته او فعالیت گروه های تروریستی در افغانستان، در وهله اول برای کشورهای آسیای مرکزی خطر در بر دارد.

طالبان در ۱۵ آگوست ۲۰۲۱ ( ۲۴ مرداد ۱۴۰۰) کنترل کامل بر افغانستان را اعلام کردند. طالبان همه شهرهای مهم و گذرگاه های مرزی در این کشور را تصرف کردند. متعاقباً، آنها پیروزی کامل خود را در کشور اعلام کردند و دولت جدیدی تشکیل دادند.

در ۳۱ اگوست ۲۰۲۱، ( ۹ شهریور ۱۴۰۰)   ایالات متحده نیروهای نظامی خود را به طور کامل از افغانستان خارج کرد و ماموریت نظامی ۲۰ ساله اما ناکام خود را در این کشور به پایان رساند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha