قهرمانی تیم‌های ملی پایه تنیس راهی برای جانشین پروری

تهران- ایرنا- تیم‌های ملی تنیس دختران و پسران نوجوان ایران همزمان برای نخستین بار در چهارمین دوره حضور در رقابت‌های قهرمانی غرب آسیا در جایگاه قهرمانی ایستادند که این همان پشتوانه‌سازی تیم‌های ملی بزرگسال است.

به گزارش ایرنا؛ چهارمین دوره حضور ایران در رقابت‌های قهرمانی غرب ‌آسیا که از سوم تا ۱۱ مهر به میزبانی اردن برگزار شد و تیم ملی تنیس دختران و پسران نوجوان همزمان قهرمان شدند. دختران با غلبه بر لبنان عنوان قهرمانی مسابقات زیر ١٢ سال غرب آسیا را به‌دست آورد و پسران هم با برتری بر میزبان بازی‌ها  برسکوی اول ایستاد.

در یک نگاه سابقه حضور تیم‌های ملی تنیس نوجوان ایران در قهرمانی غرب آسیا به سال ۹۶ باز می‌گردد که برای نخستین بار دختران و پسران زیر۱۲ سال در این رویداد شرکت کردند. در این دوره که به میزبانی لبنان برگزار شده بود دختران در جایگاه دومی قرار گرفتند و پسران هم سوم شدند.

پس از آن تنسیورهای نوجوان در دومین دوره بازی‌های غرب آسیا که هرساله برگزار می‌شود جایگاه دومی دختران در این دوره تکرار شد اما پسران با ۲پله صعود قهرمان شدند.

سومین دوره حضور ایران در غرب آسیا  در سال ۹۸ بود که دختران این بار نخستین قهرمانی خود را جشن گرفتند و پسران با یک پله سقوط  در جایگاه نایب قهرمان ایستادند.

چهارمین دوره رقابت‌ها هم به دلیل کرونا در سال ۹۹ برگزار نشده بود تا اینکه امسال دختران تنیسور ایران با ترکیب فریماه فرهی‌مقدم، صبا خیرمنش و فردخت علیمی برای دومین بار قهرمان شدند و  تیم پسران با ترکیب فربد ایمانی، سروش معدنیان و کیارش صادقی هم دومین قهرمانی را خود را کسب کردند.

بر این اساس تنیسورهای نوجوان دختر در سال های ۹۸ و امسال و پسران هم در سال های ۹۷ و ۱۴۰۰ قهرمان شدند. این قهرمانی و حضور نوجوانان در رویدادهای خارجی در واقع پشتوانه‌سازی برای تیم‌های ملی بزرگسالان است که فدراسیون تنیس یکی از برنامه‌های اصلی خود را توجه به تیم‌های پایه معطوف کرده است.

قهرمانی تیم‌های ملی پایه تنیس راهی برای جانشین پروری

برچسب‌ها

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha