هوای همدان سه درجه گرم می شود

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که دمای هوا در سطح مناطق مختلف استان از امروز /شنبه/ تا روز دوشنبه، یک تا سه درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

«محمدحسن باقری شکیب» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و غبار محلی پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: در ساعت های بعدازظهر سرعت وزش باد در بیشتر نقاط استان افزایش می‌یابد.

باقری شکیب تاکید کرد: افزایش سرعت وزش باد از روز دوشنبه موجب بروز غبار محلی می شود و میزان آن در مناطق شرقی استان بیشتر از سایر نقاط است.

وی ادامه داد: از روز دوشنبه به بعد نیز دمای هوا در بیشتر نقاط استان همدان بین یک تا سه درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: اسدآباد با ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار و قهاوند با سه درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری شکیب اظهار داشت: کمینه و بیشینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب چهار و ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha