افزون بر ۴۲ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی امسال در استان مرکزی جذب شد

اراک - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: ۴۲ میلیون و ۱۵۳ هزار دلار سرمایه‌گذاری خارجی در قالب چهار طرح امسال در این استان جذب شد.

«حسن میرزاخانی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح‌های سرمایه‌گذاری از کشورهای امارات متحده عربی و چین در زمینه تولید مکمل‌های تغذیه، تولید قاشق و چنگال، تولید مقره سرامیکی در استان مرکزی جلب و جذب شده است.

وی ادامه داد: ۹ میلیون دلار از منابع مالی سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده امسال استان در زمینه تولید شمش فولاد و تولید دارو  بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: اعتبارات خارجی جذب شده نیمه  نخست امسال در استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ برابر افزایش دارد.

میرزاخانی افزود: ۲۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی پارسال وارد استان مرکزی شد و چهار میلیون و ۲۰۰ هزار دلار این منابع مالی در استان جذب و به کارگیری شده‌است.

استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۱۲۷ کیلومترمربع، هشت و یک دهم درصد از مساحت کل کشور را در برگرفته و از شمال به تهران و قزوین، از غرب به همدان، از جنوب به اصفهان و لرستان و از شرق به قم و اصفهان محدود است.
این استان با موقعیت­های ممتاز جغرافیایی، نیروی انسانی متخصص، قرار گرفتن در مسیر ارتباطی شمال به جنوب و غرب به شرق، عبور خطوط انرژی (نفت، گاز و برق)، استقرار مراکز صنعتی و دانشگاهی، مفاخر برجسته مذهبی و علمی، اراضی مستعد کشاورزی و مراتع، ذخایر معدنی، نزدیکی به قطب‌ های صنعتی و بازار مصرف از توانمندی‌های اقتصادی مناسبب برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.
اصالت تاریخی، وسعت منابع مادی، انسانی و توانمندی‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری به خصوص در بخش صنعت، موجب شده است استان مرکزی از ابتدای فرآیند جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور (از زمان تصویب قانون جلب و حمایت سرمایه‌های خارجی تا کنون) همواره یکی از مقاصد سرمایه‌گذاران خارجی باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha