۳۰ نمایش به مرحله نهایی پانزدهمین جشنواره تئاترخیابانی مریوان راه یافت

سنندج - ایرنا - دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان از راه‌یابی ۳۰ نمایش به مرحله نهایی این دوره از جشنواره خبرداد و گفت: تاریخ برگزاری این رویداد فرهنگی هنری هم به دلیل تداوم وضعیت قرمز شیوع کرونا در کردستان به آبان سال جاری موکول شد.

عبیدالله رستمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه ۱۹۷ اثر به دبیرخانه پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان ارسال شد، اظهرا داشت: هیات انتخاب آثار متشکل از خانم فاطمه رادمنش وآقایان شهرام کرمی، سیروس همتی، حمید مرادویسی و سوران حسینی اقدام به به بازبینی و ارزیابی این آثار کردند.

وی اضافه کرد: پس از بررسی و ارزیابی انجام شده ۱۶ اثر در بخش مسابقه، ۶ اثر در بخش آیینی سنتی، پنج اثر در بخش کودک و نوجوان و سه اثر هم در بخش دگرگونه اجرایی به بخش نهایی این دوره از جشنواره راه یافت.

دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان افزود: "همه برای همه" اثر آرش رضایی، "تراژدی نان" اثر مهدی صالحیار، "اسطوره" اثر مجتبی خلیلی، "۲۵ متر آرزو" اثر سیدپویا امامی، "پینوکیو" اثر سعید خیراللهی و "برای یک لایک" اثر بهاره سعیدی‌نیا از جمله آثار راه یافته در بخش مسابقه این دوره از جشنواره است.

رستمی اضافه کرد: "خرس بازی به روایت کمین و جرین" اثر محمد رضا صفاران، "چهارشنبه خاتون" اثر آرزو علیپور، "حریره" اثر عطا شکیبایی، "هه‌نیسک و ئه‌وینی گولی" اثر هوشیار قوامی، "نهام" اثر فرامز غلامیان و هلونه اثر محمد رضا جعفری لفوت از آثار راه یافته بخش آیینی و سنتی به این دوره جشنواره است.

وی  "سبزک و مبارک " اثر مهدی ملکی، "چند خان" اثر  مهسا دهقان، "تصمیم سمندر" اثر مسعود کردی، "یو کا یدی ماجرا جوی جنگل" اثر آزاده شهریاری فر و سجاد آقا بابایی و "دگر دیسی" اثر زهرا مریدی را از آثار راه یافته بخش کودک و نوجوان خواند و گفت: "دلدار دلوار "اثر مهدی روز بهانی، "ژان ئاو" اثر فرزاد حسن میرزایی، و "کروکی" اثر علی زیستی آثار راه یافته به بخش دگرگونه‌های اجرایی است.

تاریخ برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان تغییر کرد

دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اعلام کرد: تاریخ برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به دلیل تداوم وضعیت قرمز استان کردستان در پی شیوع ویروس کرونا و در راستای حفظ جان هنرمندان شرکت‌کننده و تماشاگران به اوایل آبان ماه موکول شد.

رستمی با اشاره به آمادگی و فراهم کردن شرایط لازم به منظور برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره گفت: در بیشتر نقاط کشور شاهد فروکش کردن پیک پنجم کرونا هستیم و اکثر شهرها به لحاظ نقشه رنگ‌بندی کرونایی متمایل به زرد و نارنجی هستند و حتی وضعیت بعضی شهرها آبی است، اما هنوز وضعیت منطقه غرب و به ویژه استان کردستان قرمز است.

وی یادآور شد: با هماهنگی مدیرکل هنرهای نمایشی به  منظور حفظ ایمنی و سلامت هنرمندان شرکت‌کننده و مخاطبان گرامی و مردم هنردوست مریوان، تصمیم بر آن شد تا برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان را به اول آبان ماه سال‌جاری موکول کنیم.

 دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اضافه کرد: امیدواریم تا این زمان   پیک کرونایی استان نیز فروکش کرده و به لحاظ رنگ‌بندی در وضعیت مقبول‌تری قرار گیرد تا جشنواره را در شرایط ایمن‌تر و با فراغ بال بهتر و بیشتر برگزار کنیم.

پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از یکم تا ۶ آبان ۱۴۰۰به دبیری عبید رستمی در شهرستان مریوان برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha