موج سواران نوشهر قهرمان لیگ برتر والیبال ساحلی کشور شد

بندرعباس- ایرنا- نخستین دوره لیگ برتر والیبال ساحلی مردان کشور که از هفتم مهرماه به میزبانی بندرعباس در جربان بود، جمعه شب با قهرمانی تیم موج سواران ساحل نوشهر به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، در این دوره از رقابت‌ها که در زمین والیبال ساحلی مجموعه ورزشی سورو بندرعباس برگزار شد، تیم‌های «ساوانا بهشهر»، «هورسان رامسر« و «شهداب یزد» نیز به مقام‌های دوم تا چهارم دست یافتند.
 فینال رقابت‌های والیبال ساحلی قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بین تیم های موج سواران ساحل نوشهر و ساوانای بهشهر برگزار شد. 
 از همان شروع بازی شاهد بازی دیدنی این تیم ها بودیم و حضور بازیکنان ملی ‌پوش، باتجربه و جوان در ترکیب ۲  تیم رقابت فینال لیگ ساحلی را نزدیک‌تر کرده بود تا تماشاگران پرشور بندرعباسی در زمین ساحلی مجموعه ورزشی سورو از تماشای این بازی جذاب لذت ببرند.
نبرد «علیرضا آقاجانی» و «ابوالحسن خاکی‌زاده» در ترکیب تیم ساوانا و «بهمن سالمی» و «آرش وکیلی» در ترکیب تیم موج سواران یک فینال جذاب را رقم زد.، مسابقه ای که در نهایت تیم موج سواران با نتیجه ۲ بر یک ( ۲۳ بر۲۱ ، ۱۳ بر۲۱ و ۱۵ بر ۸ ) حریف سرسختش را شکست داد و قهرمان نخستین دوره لیگ برتر ساحلی شد.
در بازی رده‌بندی نیز شهداب یزد و هورسان رامسر به مصاف هم رفتند، در این بازی هورسان رامسر با ترکیب «عباس پورعسگری» و «سینا عنایتی» توانست تیم شهداب یزد را که با ترکیب «بهنام توکلی» و «سینا عنایتی» به میدان رفته بود، ۲ بر صفر ( ۲۱ بر ۱۹ و ۲۱ بر ۱۲ ) شکست دهد و به مقام سوم لیگ برتر ساحلی برسد. 
شهداب یزد هم مقام چهارمی را به خودش اختصاص داد.
برای کسب مقام پنجم و ششم از ساعت ۱۷ روز جمعه تیم‌های رعد پدافند تهران و مقاومت گلساپوش یزد برابر هم قرار گرفتند.
 رعد پدافند با ترکیب «شهرام قاسم‌خواه» و «امیر شوشتری‌زاده» و تیم مقاومت گلساپوش با ترکیب «مهدی محفوظی» و «طاها مهری» در این مسابقه به میدان رفتند.
رعد پدافند در این مسابقه که ۲ تیم امتیاز به امتیاز پیش رفتند، در ۲ ست بر مقاومت گلساپوش غلبه کرد و به مقام پنجم لیگ برتر ساحلی رسید و نماینده یزد هم ششم شد.
برای نخستین دوره لیگ برتر والیبال ساحلی، جایزه یک میلیارد ریالی درنظر گرفته شده بود و تیم اول مسابقه مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال، تیم دوم مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال، تیم سوم مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و تیم چهارم مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال دریافت کردند.
گفتنی است اکبر مسیبی و حسن بازدرهوا (داور بین المللی)، امیر حسین صادقی و گل محمد کر (داور ملی) و علی‌اکبر صدر از داوران بومی استان هرمزگان ( داور درجه یک) قضاوت مسابقه‌های مرحله نهایی والیبال ساحلی قهرمانی باشگاه‌های برتر مرد مردان ایران را بر عهده داشتند.
 وحید مرادی مشاور عالی رییس فدارسیون والیبال،  زیگلری معاون تولید شرکت نفت ستاره خلیج فارس،  خادمی معاون اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان و دبیری‌نژاد عضو شورای شهر بندرعباس از مهمانان ویژه بازی فینال لیگ ساحلی بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha