۴۱ هزار زائر اربعین از پایانه مهران وارد کشور شدند

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: ۴۱ هزار و ۲۴۲ زائر از ۲۸ شهریور تا ساعت ۱۲ امروز از طریق پایانه مهران وارد کشور شدند.

به گزارش ایرنا، الیاس فتاحی شامگاه جمعه در نشست قرارگاه ویژه اربعین در پایانه مرزی مهران اظهار داشت: از مجموع ۴۱ هزار و ۲۴۲ زائر که تاکنون از مرز مهران وارد کشور شدند ۳۹ هزار و ۹۷۵ نفر ایرانی و یک هزار و ۳۶۷ نفر خارجی بودند.

وی افزود: همچنین از بامداد شب گذشته تا ساعت ۱۲ امروز ۱۰ هزار و ۵۷۸ زائر از طریق پایانه مرزی مهران به کشور وارد شدند.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: امروز بخش عمده ای از زائران عتبات عالیات از طریق مرز مهران به کشور وارد شدند که با جلسات منظم و روزانه قرارگاه تدابیر لازم برای خدمات های و انتقال زائران به مبدا اندیشیده می شود.

فتاحی تصریح کرد: تکمیل زیرساخت های اربعین بدلیل حجم بالای تردد زائران یک ضرورت است و برای تکمیل و تسریع در زیرساخت های حوزه سلامت اهدای زمین به دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار گیرد.

فتاحی تصریح کرد: بمنظور خدمات دهی به زائران عتبات عالیات همچنان مواکب فعال هستند و دستگاه های امدادی و خدمات نیز در پایانه مستقر باشند.

وی خواستار نظارت بر کرایه انتقال زائران به مبدا شد و افزود: نیروی گشت مشترک تعزیرات در پایانه مرزی مهران فعال شوند و بصورت دقیق بر میزان کرایه بها نظارت کنند.

به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است

بر اساس موافقت مسوولان عراقی امسال تنها ۶۰ هزار زائر از طریق هوایی مجوز حضور در پیاده‌روی اربعین دریافت کردند که بسیاری از آنها تنها بلیط رفت داشتند و بدون شک برای بازگشت از مسیر مرز مهران به کشور باز می‌گردند.

مرز مهران به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرزهای پرتردد کشور برای سفر به عتبات عالیات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha