ابراز آمادگی میلیچ برای توافق با استقلال

تهران- ایرنا- مدافع کروات سابق باشگاه استقلال امیدوار است بتواند با مسوولان جدید باشگاه بر سر مطالباتش به توافق برسد.

به گزارش ایرنا، هرویه میلیچ مدافع کروات که در زمان حضور استراماچونی از کروتونه ایتالیا به استقلال پیوست، توانست در فصل اول حضورش در جمع آبی‌پوشان نمایش خوبی از خود ارائه دهد و رفته رفته به یکی از بازیکنان محبوب استقلال بدل شود.

عملکرد خوب میلیچ موجب شد تا وی برای فصل دوم هم در جمع آبی‌پوشان حضور داشته باشد اما در حالی که مسوولان باشگاه در اواسط فصل اعلام کردند که قصد حفظ میلیچ را دارند و چندین جلسه نیز در این رابطه انجام شد اما از سوی مدیرعامل وقت هیچگاه اقدام نهایی برای حفظ وی صورت نگرفت تا این بازیکن در پایان قراردادش مجبور به ترک ایران شود.

این در حالی است که میلیچ نیز پس از جدایی از جمع آبی‌پوشان در صدد دریافت مطالباتش بود و چند بار هم با باشگاه مکاتبه کرد. در همین راستا مهدی عبدیان عضو سابق هیات مدیره استقلال چند روز پیش در گفت‌وگویی تلویزیونی عنوان کرد (میلیچ در صورت شکایت به فیفا می‌تواند حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار دلار از استقلال بگیرد. اسناد این موضوع هم در بخش مالی باشگاه موجود است. ملاک برای حفظ بازیکن فنی نیست و هر فردی که علیه مدیرعامل باشگاه صحبت کرده باشد دیگر نمی‌تواند در استقلال بماند. میلیچ هم چون مصاحبه کرده بود نگذاشتند در استقلال بماند چرا که مصوبه هیات مدیره این بود که از دی‌ماه سال گذشته مددی برای تمدید قرارداد میلیچ مذاکره کند اما این تمدید تا تیرماه امسال به طول انجامید.

مجیدی اعلام کرد میلیچ را می‌خواهد اما زمانی که او به کشورش رفت و از آمادگی خارج شد مربی گفت بازیکنی که قرار است هر چند وقت یکبار به کشورش برود او را نمی‌خواهد وگرنه مجیدی میلیچ را می‌خواست. ما توافق کرده بودیم میلیچ ۳۹۲ هزار دلار دیگر بگیرد و یکسال دیگر هم بماند. مشکل دوستان در باشگاه بر سر مالیات او بود. طبق قرارداد اولیه میلیچ، مالیات به عهده باشگاه بود و او تاکید داشت که در قرارداد جدید هم مالیات مانند قرارداد اولیه باشد اما طبق نامه سازمان بازرسی کشور مالیات بر عهده بازیکن است. ما باید راه حلی برای این مشکل پیدا می‌کردیم.

الان باید ۴۵۰ هزار دلار پول میلیچ را بدهیم و از طرفی اگر به تاخیر بیافتد میزان پرداختی بیشتر می‌شود. از طرفی باید یک جایگزین هم برای او پیدا می‌کردیم.)

این صحبت‌ها در حالی مطرح شد که احمد مددی مدیرعامل وقت باشگاه بعد از اتمام لیگ بیستم نیز عنوان کرد که برای فصل بعد میلیچ و دیاباته جایی در فهرست فرهاد مجیدی ندارند.

با این حال با توجه به تغییرات در سطح مدیریت باشگاه استقلال، میلیچ برای شکایت به فیفا دست نگه داشته است.

این بازیکن کروات برای توافق با مسوولان باشگاه بر سر دریافت مطالباتش ابراز آمادگی کرده و امیدوار است بتواند بدون آنکه به فیفا شکایت کند و مشکلی برای باشگاه به وجود بیاید بر سر دریافت مطالبات با استقلال به توافق برسد و حتی قسمتی از طلب خود را به باشگاه ببخشد.

با این حال باید دید که آیا با توجه به چراغ سبز میلیچ برای توافق با استقلال، باشگاه اقدامی برای حل این مشکل خواهد کرد یا خیر چرا که این بازیکن اعلام کرده دوست ندارد مشکلی از سوی او برای استقلال به وجود بیاید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha