ایران حضور رژیم صهیونیستی درحاشیه مرزهای خود را تحمل نمی‌کند

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت ورامین گفت: ایران به هیچ عنوان فراهم کردن حضور رژیم اشغالگر قدس در حاشیه مرزهای خود را تحمل نمی‌کند.

حجت الاسلام حسین قدوسی نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ورامین با اشاره به برخی از تحرکات در مرزهای ایران اسلامی گفت: ایران اسلامی هیچ گاه حضور رژیم صهیونیستی و آمریکا را در حاشیه مرزها و پیرامون خود تحمل نمی‌کند.

وی تصریح کرد: برخی از کشورهای به ظاهر اسلامی با فعالیت‌های خود، زمینه نفوذ اسرائیل را در منطقه فراهم کرده‌اند ولی باید بدانند که ایران مقتدر به سادگی از این حضور عبور نمی‌کند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) گفت: توسل به سیره و روش رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار است که انسان را از ورطه سقوط نجات می‌دهد.

قدوسی نژاد گفت: توسل به شیوه زندگی و مسیر ائمه اطهار علیهم السلام می‌تواند توطئه دشمنان اسلامی را خنثی؛ و مسیر را برای پیشرفت و توسعه ایران اسلامی فراهم کند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره نوجوان فداکار ایذه‌ای ظهار داشت:شهید علی لندی با حرکت خود درس ایثار، از خودگذشتگی و کمک به دیگران را به جامعه آموخت و نشان داد که نسل جوان ایران اسلامی شناخت کاملی از آموزه‌های دینی دارند.

قدوسی نژاد با تقدیر از برگزاری باشکوه اربعین حسینی گفت: بزرگ‌ترین هدف از قیام عاشورا زنده کردن دین خدا و امر به معروف و نهی از منکر است، نباید اجازه داده که قبح زدایی از گناهان به اصل اسلام صدمه وارد کند.

عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به نفع جهان اسلام نیست

امام جمعه خیرآباد ورامین نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به نفع جهان اسلام نیست  و باید با هوشیاری با آن مقابله کرد.

حجت الاسلام جعفر طزری اظهار داشت: چندی است که تحرکاتی در راستای عادی سازی روابط کشورهای عرب منطقه با رژیم غاصب صورت گرفته که نمونه آن را می‌توان در سفر وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به بحرین و جلسه اربیل عراق مشاهد کرد.

وی گفت: هر چند که این اقدامات با واکنش قاطع اکثریت سران شیعه و قبایل دیگر اهل سنت مواجه شد و خواستار برخورد با عوامل آن شدند اما این تحرکات اهدافی را در پی داشت که می‌توان به قبح زدایی از رابطه با رژیم غاصب و سنجش میزان حساسیت مردم عراق نسبت به این رابطه اشاره کرد.

وی افزود: آنان قصد دارند با این اقدامات، کشورهای محور مقاومت را چه از درون و چه از برون با مشکلاتی مواجه کنند که مقابله با آن به هوشیاری کامل مسلمانان نیاز دارد.

وی با اشاره به گزارش مغرضانه دبیر کل آژانس هسته‌ای علیه ایران اسلامی گفت: در این گزارش اعلام شده  ایران اجازه نصب دوربین در سایت کرج را نداده است، این اقدام مغرضانه، خلاف واقع و در راستای فشار بر جمهوری اسلامی برای نشستن پای میز مذاکره و دادن امتیاز است درصورتی که جمهوری اسلامی عجله‌ای برای مذاکره ندارد و هرگز اقتصاد خود را به برجام گره نزده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha