روستاییان سقز بیشترین اجتناب را از واکسن کرونا دارند

سنندج - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز با اشاره به تزریق روزانه ۲ هزار و ۶۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ دُز واکسن کرونا در این شهرستان، گفت: تاکنون بیشترین اجتناب از واکسیناسیون مربوط به جمعیت روستایی این شهرستان است.

دکتر پروین خسروپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ‌واکسیناسیون نه تنها در مراکز روستایی بلکه در تمام خانه های بهداشت ها نیز تزویق می شود بنابراین روستاییان هرچه زودتر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی از اهالی روستا و شهروندان این شهرستان خواست تا به شایعات بی اساس در مورد تزریق واکسن کرونا توجه نکنند و در اسرع وقت به مراکز فعال واکسیناسیون مراجعه کنند تا از این طریق بتوانیم کرونا را مهار کنیم.

وی به تزریق روزانه ۲ هزار و ۶۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ دُز واکسن کرونا در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ظرفیت بیشتری برای تزریق واکسن در مراکز تجمیعی و دیگر مراکز واکسیناسیون فعال در شهرستان داریم.

وی با بیان اینکه گروه سنی بالای ۱۲ سال در این شهرستان از ثبت نام برای دریافت واکسن کرونا، استقبال خوبی کرده اند، اظهار داشت: همکاران ما در مراکز تجمیعی برای تزریق واکسن آمادگی لازم دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز با اشاره به اینکه تاکنون ۱۴۰ هزار دُز واکسن کرونا در شهرستان سقز تزریق شده است، از ثبت نام کنندگان (رده سنی ۱۲ سال) خواست بعد از دریافت پیامک زمان دقیق تعیین شده برای تزریق واکسن همراه پدر یا مادر به مراکز مراجعه کنند.

وی یادآور شد: واکسن تایید شده برای گروه سنی زیر ۱۸ سال "سینوفارم" با ۲ نوبت به فاصله چهار هفته است و باید از تزریق سایر واکسن های موجود، جدا خودداری شود.

دکتر خسروپور آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در شهرستان سقز را اعلام کرد و گفت: تاکنون ۹۷ هزار و ۵۸۹ نفر نوبت اول و ۴۱ هزار و ۸۷۲ نفر نیز نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند. 

رییس مرکز بهداشت و درمان سقز اضافه کرد: متولدان ۱۳۸۸ و ماقبل آن می توانند برای ثبت نام و دریافت نوبت واکسن کرونا به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha