مصوبات سفر رییس جمهوری به ایلام تغییرات چشمگیری بدنبال دارد

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: سفر رییس جمهوری به استان و اجرای مصوبات آن تغییرات چشمگیری بخصوص در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه ایلام اظهار داشت: در این سفر مشکلات مردم به رییس جمهور منعکس شد و ایشان بسیاری از مشکلات  را از نزدیک ملاحظه کردند.

وی افزود: متناسب با شرایط دولت مصوبات بسیار مناسب و قول هایی خوبی داده شد که از مسوولان تقاضا داریم پیگیری این مصوبات باشند چرا که چنانچه این مصوبات و ایده‌ها به خوبی اجرایی شوند می‌تواند تغییرات چشمگیری در استان به وجود آورند.

خطیب جمعه ایلام تاکید کرد: این سفر، سفری متفاوت با سفرهای رییس جمهور های گذشته بود که کم هزینه و به دور از تشریفات و بدون نصب پلاکارد خیر مقدم همراه بود و گویایی این بود که مسوولان بدون هزینه بیت المال کارهای خود را از جمله بازدید و سفرهای خود را انجام دهند.

کریمی تبار ادامه داد: در سفر رییس جمهوری به استان ۲ نکته قابل ذکر است، ابتدا اینکه در بازدیدها مامور ویژه ای برای رسیدگی به مشکلات انتخاب شده و پیگیر بود و نکته دوم آیت الله رییسی خود با دلسوزی رسیدگی و مواردی را نیز شخصا دستور رفع آنها را صادر می کرد.

نماینده ولی فقیه در استان یادآور شد: رییس جمهور خواستار بازدید از مناطق حاشیه شهر نیز شد و مشاهد کرد که یک مجموعه چهار هزار نفری در ایلام  وجود دارد که بدون مجوز ساخته شده و فاقد هرگونه امکاناتی از جمله درمانگاه و مسجد می باشد و  بعنوان شهر یا روستا هم معرفی نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار گفت: توکل بخداوند از شایستگی های آیت الله رییسی است که بطور قطع مشکلات فعلی ما به وسیله ایشان حل خواهد شد و از وی تقاضا داریم یکی از اولویت های اصلی ایشان ساماندهی مدیریت کشور باشد و هرچه زودتر شایسته‌ترین افراد را برای مدیریت استان ما انتخاب کنند که روند حل مشکلات استان به سرعت پیش برود.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در آخرین دهه ماه صفر مصادف با رحلت جانسوز پیامبر اکرم و شهادت فرزند دلبندشان امام حسن مجتبی و شهادت علی بن موسی الرضا قرار داریم و شیعیان و دلدادگان خاندان عصمت و طهارت متناسب با این ایام سوگوار هستیم.

وی افزود: پیامبر اکرم تمام زندگی خود را وقف نجات انسانها کردند و تلاش وی نجات انسان ها از گمراهی بود چرا که درد مردم را می‌دانستند با تمام توان تلاش کردند دست آنها را بگیرند و به سوی خدا حرکت دهند.

امام جمعه ایلام ادامه داد: پیامبر با بهترین سبک مدیریت عقب مانده ترین و جاهل ترین جامعه آن روزها را آنچنان کنترل کرد و جامعه ای آگاه و متمدن تشکیل داد و سبک مدیریت حضرت مبتنی بر مهرورزی و دلسوزی برای مردم بود و بزرگترین تمدن جهان خود را تشکیل داد و در آینده نزدیک دین خاتم ایشان بر تمام گیتی حکومت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه پیامبر دینش را در اختیار ما گذاشت و اهل بیت عصمت و طهارت را به عنوان مدافعان دین به ما معرفی کرد، تاکید کرد: ما وظیفه داریم از دین آن حضرت پاسداری کنیم و آنچه که برای ما به عنوان شیعیان بجا گذاشته عمل کنیم.

حجت الاسلام کریمی تبار به درگذشت درگذشت عالم ربانی علامه ذوالفنون آیت الله حسن زاده آملی اشاره کرد و گفت: افراد پرهیزکار دارای برنامه های شبانه و روزانه بوده و دارای علمی هستند که انسان را به خدا وصل می‌کند علمی که موجب خداپرستی می‌شود و تنها افراد خداشناس آن را درک کرده‌اند.

وی ادامه داد: اگر معرفت به قرآن و خدا در وجود انسان به وجود آید، سبک زندگی انسان متفاوت خواهد بود درگذشت این عالم ربانی شاید قرن‌ها شخصی نمی‌تواند جایگزین چنین فردی شود.

وی تاکید کرد: شبیخون ناجوانمردانه دشمن نیاز به تبیین است که مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان فرمود در حادثه عاشورا نیاز به تبیین دارد و هم اکنون هم نیاز داریم که داشته های خود را ببینیم، بشناسیم و از آن پاسداری کنیم.

امام جمعه ایلام به روز جهانی سالمندان نیز اشاره کرد و گفت: احترام به بزرگتر در جامعه ما در حال کمرنگ شدن است باید سبک زندگی ما طوری باشد که احترام به بزرگترها در همه عرصه‌ها حفظ شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha