۹ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84489842
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوا در بابارشانی به صفر رسید

سنندج - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته دمای هوا در شهر بابارشانی بیجار به صفر درجه رسید و براساس برآورد ما نقاط مرتفع استان نیز در سطح خاک، دمای منفی و یخبندان را تجربه کرده‌اند.

خبات قمری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته "بابارشانی" با صفر درجه سردترین و "سلین" با ۳۵ درجه گرمترین نقطه استان بودند و دمای شهر "سنندج" نیز مابین ۶ و ۳۱ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

وی ادامه داد: در این مدت دهگلان و قاملو با وزش باد ۲۰ متر بر ثانیه بیشترین سرعت را به نام خود ثبت کردند و شهرهای هزارکانیان و قروه نیز به ترتیب با ۱۷ و ۱۶ متر بر ثانیه در رده های بعدی قرار داشتند.

کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: طی روزهای آتی دمای روزانه استان تغییرات قابل توجهی ندارد، اما در دمای شبانه و صبحگاهی تمایل به کاهش مشاهده می‌شود و در سطح خاک نقاط مرتفع نیز به زیر صفر درجه می رسد.

وی اضافه کرد: طی چند روز آینده وضعیت هوای استان پایدار است و به بجز رشد پوشش ابر و وزش باد در بعدازظهرها پدیده خاص دیگری پیش بینی نمی‌شود که در پی این وضعیت خیزش گرد و غبار محلی دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

میانگین بارندگی‌های استان در سال زراعی گذشته ۳۰۲ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال ماقبل ۴۲ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) ۳۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد. سال زراعی از اول مهر هر سال شروع می‌شود و تا ۳۱ شهریور سال بعد ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha