امام جمعه: موزه باستان شناسی در دامغان ایجاد شود

سمنان-ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: وجود آثار گردشگری فراوان و پیشینه تاریخی دامغان نیازمند ایجاد یک موزه باستان شناسی برای معرفی بهتر این شهر به گردشگران است.

به‌ گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدحسن رستمیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی امام خمینی(ره) دامغان برگزار شد، به فرارسیدن هفته گردشگری اشاره کرد و افزود: دامغان ظرفیت بالایی در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری دارد که تپه حصار، چشمه علی، وجود امامزادگان و مسجد تاریخانه، نشان از تاریخ کهن و مذهب این شهر دارد و امیدواریم از این ظرفیت برای ترویج فرهنگ گردشگری و بهبود اقتصاد استفاده شود و ایجاد موزه باستان شناسی دامغان در دستور کار قرار گیرد. 

وی به ۲۷ صفر روز وقف اشاره کرد و گفت: دهه آخر صفر به نام دهه وقف نامگذاری شده است و همه باید بدانند که وقف سنت حسنه و بهترین باقیات الصالحات سفر آخرت است و افرادی که ثروت کافی دارند نسبت به وقف اموال اقدام کنند. 

رستمیان ادامه داد: وقف های موجود امانتی بر دست متولیان است، موقوفه امانتی است که در دست آنها قرار دارد و موقوفاتی که می‌تواند درآمدزایی داشته باشد، باید به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی به فرارسیدن روز جهانی سالمند اشاره کرد و گفت: در اسلام مهرورزی، محبت و احترام به سالمندان مورد توجه و تاکید است، سالمندان از جایگاه والا برخوردار هستند و باید در بین خانواده احساس بزرگی کنند.

رستمیان به ارتحال آیت الله حسن‌زاده آملی اشاره کرد و گفت: آیت الله حسن زاده آملی، عالم انقلابی بود که رحلت وی به دلیل آزادی از عالم مادی برای این علامه لقا الله و برای ما از دست دادن شخصیتی مذهبی بود که امیدواریم طلبه‌ها با بهره‌گیری از دروس حوزوی و سیره زندگی این افراد بزرگ به جایگاه های رفیع دست پیدا کنند.

وی به درگذشت علی لندی اشاره و خاطرنشان کرد: این نوجوان با ازخودگذشتگی ۲ انسان را نجات داد و دل به آتش زد که بر اثر جراحت و سوختگی جان خود را از دست داد و این حادثه تلخ نشان دهنده این موضوع است که موج ایثار در بین جوانان وجود دارد و اگر نوجوانان ما شهید فهمیده را در خاطره ها و تاریخ مطالعه کردند، امروز نیز شهید لندی همچون شهید فهمیده ای بود که ایثار را به نمایش گذاشت.

امام جمعه دامغان گفت: تاکنون ۷۰ درصد مردم شهرستان در برابر بیماری کرونا واکسینه شدند که به لطف مسوولان در زمینه تامین واکسن خارجی مشکلی وجود ندارد، اما غرور ملی و پیروی از مقام معظم رهبری، سبب درخواست بسیاری از مردم مبنی بر تزریق واکسن برکت شده است که امیدواریم مشکل تامین این واکسن نیز رفع شود و به زودی کل جامعه هدف واکسینه شوند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha