۱۰ مهر ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۰
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 84489788
۰ نفر

برچسب‌ها

البرز در هفته ای که گذشت

کرج - ایرنا - هفته گذشته ( سوم تا نهم مهرماه ) رویدادها و اخبار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در استان البرز رخ داد که مهم ترین آنها تشییع پیکر مطهر ۲ شهید حادثه بیدگنه در فردیس بود

منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز میزبان سرمایه گذاران روسی می شود،دستاوردهای دفاع مقدس در گام دوم انقلاب تقویت شود، کرونا آموزش و پرورش البرز را تعطیل نکرد،اربعین به قدرت نمایی توان اسلام و شیعه در جهان تبدیل شده است،طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در وزارت تعاون پیگیری شد، معلمان روحیه مقاومت را در دانش آموزان تقویت کنند، رشد سریع مهاجرت به البرز سبب ضعف زیر ساخت ها شده است،۱۳ میلیارد تومان برای مدرسه سازی در البرز اختصاص یافت، نخستین باغ پایه‌های رویشی کشت بافتی کشور در البرز به بهره برداری رسید،رازی گواهی تاییدصلاحیت جهانی برای آزمایشگاه مرجع آبله گوسفندی کسب کرد،دانش آموزان البرز یاد قهرمان ملی« علی لَندی »  را گرامی داشتند،فرصت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان البرز معرفی شد،امام جمعه کرج درگذشت آیت الله حسن زاده آملی را تسلیت گفت،بستر برای ارتقای فرصت های شغلی در البرز فراهم است،هندبال غرب کرج نقطه قوت البرز است،فقره کلاهبرداری اینترنتی با ارسال پیامک ابلاغیه قضایی در البرز،نیروگاه منتظر قائم البرز چهار میلیون مگاوات ساعت برق تولید کرد،روند فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس مثبت ارزیابی شد،مسئله تحریف دفاع مقدس را باید جدی گرفت،دختر تکواندوکار فردیسی پس از ۲ سال رنج بیماری درگذشت  از جمله اعناوین اخبار هفته گذشته بود.

همچنین پیکر های مطهر ۲ شهید حادثه بیدگنه ملارد در فردیس تشییع می شوند،استقلال آموزش و پرورش فردیس اهتمام مسوولان استانی را می طلبد،هشدار دادستان کرج در مورد کلاهبرداری با پیامک جعلی ثنا،۲۲ واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز به چرخه تولید بازگشتند،اعتبارات شهرستان اشتهارد ویژه دیده می شود،تیم فوتسال مقاومت البرز شایستگی جایگاه بالای جدول را دارد،بخشش قاتل به حرمت پرچم امام رضا(ع) و پیکر شهید گمنام در البرز،۹۰ زندانی جرائم غیر عمد در البرز آزاد شدند، تامین گاز البرز تا ۵۰ سال آینده تضمین می شود،۲ قهرمان پارالمپیک توکیو  در فردیس تجلیل شدند،یک میدان و خیابان در فردیس به نام شهید سید مرتضی کریمی نامگذاری شد،نرم افزارهای اطلاعات فرآیند خط تولید در البرز ساخته شد،پیکر های مطهر۲ شهید حادثه بیدگنه در فردیس تشییع شدند،راه اندازی اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون هلال احمر البرز،آتش سوزی دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید مدنی کرج مهار شد،بیش از ۸۵ میلیون تردد خودرویی در مبادی ورودی وخروجی البرز ثبت شد،کمیته تخصصی پیشگیری از سرقت در البرز تشکیل شد از  دیگر مهم ترین عناوین خبری هفته گذشته در البرز بود.

یک هزار هکتار از اراضی شهرستان چهارباغ آزاد سازی شد،یک هزار و۳۶۱ مدرسه توسط خیرین در کشور ساخته شد،حفر چاه غیرمجاز در چهارباغ سه جوان را به کام مرگ کشاند،برپایی بازار مشترک صنایع‌دستی کشورهای عضو اکو به مرکزیت البرز،شبکه های آب ، برق و گاز مسکن مهر شهرجدید هشتگرد احداث شد،شهردار نظرآباد منصوب شد،تجهیزات پیست بین المللی دیزین به روز رسانی شد،دستگیری عوامل راه اندازی سایت جعلی کاریابی در البرز،پرندگان شکاری تیمارشده در طبیعت البرز به پرواز درآمدند،واکسیناسیون دانش آموزان البرز در حال انجام است،البرز ظرفیت تبدیل به قطب شعر آیینی کشور را دارد  و برخی کشورهای همسایه فریب صهیونیست ها را نخورند از دیگر  اخباری بود در این هفته ثبت شد.

منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز میزبان سرمایه گذاران روسی می شود

عضو هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز با اشاره به برنامه ریزی برای جلب سرمایه گذاری بخش خصوصی اعلام کرد که با رایزنی های صورت گرفته با طرف روسی و توسعه ای که امروز در بخش زیر ساختی در منطقه شاهد آن هستیم، پیام در آینده نزدیک میزبان سرمایه گذاران روسی می شود.

دستاوردهای دفاع مقدس در گام دوم انقلاب تقویت شود

 یکی از فرمانده هان دفاع مقدس گفت: دستاوردهای دفاع مقدس درگام دوم انقلاب اسلامی به ویژه در بین دانش آموزان تقویت و نهادینه شود.

کرونا آموزش و پرورش البرز را تعطیل نکرد

 استاندارالبرز گفت: آموزش و پرورش این استان به رغم گسترش شیوع کرونا هیچگاه فعالیت آموزشی خود را تعطیل نکرد.

اربعین به قدرت نمایی توان اسلام و شیعه در جهان تبدیل شده است

 رییس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروزه اربعین به یک حرکت سیاسی تبدیل شده است ، گفت: حرکت اربعین به نوعی قدرت نمایی توان اسلام و شیعه در جهان تبدیل شده که ترس دشمنان را درپی داشته است.

طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در وزارت تعاون پیگیری شد

 عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از پیگیری همسان سازی حقوق بازنشستگان در دیدار با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

معلمان روحیه مقاومت را در دانش آموزان تقویت کنند

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: معلمان و مربیان مدارس طوری برنامه ریزی کنند که دانش آموز روحیه مقاومت داشته باشد و فرهنگ و مکتب مقاومت تقویت شود.

رشد سریع مهاجرت به البرز سبب ضعف زیر ساخت ها شده است

استاندار البرز گفت: رشد سریع مهاجرت به استان منجر به ضعف سرانه ها شده چرا که هر چه امکانات افزایش می یابد جمعیت از آن پیشی می گیرد.

۱۳ میلیارد تومان برای مدرسه سازی در البرز اختصاص یافت

 مدیر کل کمیته امداد البرز گفت: برای نخستین بار در کشور ۱۳  میلیارد تومان از محل زکات مستحبی در استان البرز به امر مقدس مدرسه‌سازی اختصاص‌یافته است.

نخستین باغ پایه‌های رویشی کشت بافتی کشور در البرز به بهره برداری رسید

نخستین باغ ترویجی و مقایسه‌ای ارقام تجاری و پایه‌های رویشی حاصل از کشت بافت کشور به همت یک مجموعه کشاورزی دانش بنیان و با مشارکت ستاد توسعه زیست فناوری روز شنبه در شهرستان نظرآباد استان البرز به بهره‌برداری رسید.

رازی گواهی تاییدصلاحیت جهانی برای آزمایشگاه مرجع آبله گوسفندی کسب کرد

 موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، برای تنها آزمایشگاه مرجع بین المللی آبله گوسفندی و بزی کشور مستقر در این موسسه، گواهی ایزو ISO/IEC 17025:2017  کسب کرد.

فرصت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان البرز معرفی شد

 اطلس کسب و کار و فرصت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان البرز در راستای طرح آمایش و توسعه بخش کشاورزی استان معرفی شد.

بستر برای ارتقای فرصت های شغلی در البرز فراهم است

 معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی متناسب سازی نیازهای محیط کارگاهی و همکاری آموزشی مشترک با بنگاه های اقتصادی البرز را بسترساز ارتقا کیفیت آموزش های مهارتی و ایجادفرصت های شغلی در این استان عنوان کرد.

دانش آموزان البرز یاد قهرمان ملی« علی لَندی »  را گرامی داشتند

 دانش آموزان استان البرز در نخستین روز سال تحصیلی جدید یاد قهرمان ملی « علی لَندی »  را در بستر شبکه شاد و شبکه های اجتماعی گرامی داشتند.

امام جمعه کرج درگذشت آیت الله حسن زاده آملی را تسلیت گفت

 نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج درگذشت عالم ربانی و فقیه صمدانی آیت الله حسن زاده آملی را تسلیت گفت.

هندبال غرب کرج نقطه قوت البرز است

سرپرست هیات هندبال غرب شهرستان کرج با بیان اینکه این منطقه نقطه قوت هندبال استان است گفت: هندبال البرز در این منطقه در بخش پسران و دختران حرف های زیادی برای گفتن دارد.

۶۰۰ فقره کلاهبرداری اینترنتی با ارسال پیامک ابلاغیه قضایی در البرز

 سرپرست پلیس فتا البرز از انهدام باند حرفه ای کلاهبرداران اینترنتی که با ارسال پیامک ابلاغیه قضایی اقدام به سرقت اطلاعات حساب ۶۰۰ نفر از شهروندان این استان کرده بودند، خبر داد.

نیروگاه منتظر قائم البرز چهار میلیون مگاوات ساعت برق تولید کرد

 مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهید منتظر قائم فردیس استان البرز اعلام کرد که این نیروگاه در ۶ ماهه نخست امسال چهار میلیون و ۶۰۷ هزار و ۶۱۹ مگاوت ساعت برق تولید کرده است.

روند فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس مثبت ارزیابی شد

 سخنگوی پروژه واکسن رازی کووپارس با اشاره به روند مثبت و موفقیت آمیز فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن گفت: تعداد داوطلبانی که موفق به دریافت واکسن شده‌اند از مرز هشت هزار نفر عبور کرده و تاکنون هیچ گونه عوارض جدی در آنان مشاهده نشده است.

مسئله تحریف دفاع مقدس را باید جدی گرفت

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز گفت: امروز خطر تحریف در کمین دفاع مقدس است که این مساله باید جدی گرفته شود.

دختر تکواندوکار فردیسی پس از ۲ سال رنج بیماری درگذشت

 معاون هیات تکواندو شهرستان فردیس اعلام کرد که مهسا سادات آقایی دوست تکواندوکار فردیسی امروز دوشنبه همزمان با اربعین حسینی درگذشت.

پیکر های مطهر ۲ شهید حادثه بیدگنه ملارد در فردیس تشییع می شوند

 مسول ستاد یادواره شهدای شهرستان فردیس اعلام کرد که پیکرهای مطهر ۲ شهید حادثه آتش سوزی بیدگنه ملارد استان تهران به زودی در این شهرستان تشییع و تدفین می شوند.

استقلال آموزش و پرورش فردیس اهتمام مسوولان استانی را می طلبد

 مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت:  استقلال اداره آموزش و پرورش شهرستان فردیس اهتمام استاندار البرز و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی را می طلبد.

هشدار دادستان کرج در مورد کلاهبرداری با پیامک جعلی ثنا

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز نسبت به کلاهبرداری از طریق ارسال پیام جعلی سامانه "ثنا و نصب بدافزار بر روی گوشی قربانی هشدار داد.

۲۲ واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز به چرخه تولید بازگشتند

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز از سال گذشته تاکنون ۲۲ واحد تولیدی و صنعتی غیرفعال در این منطقه تولید دوباره خود را از سر گرفتند.

استاندار البرز :اعتبارات شهرستان اشتهارد ویژه دیده می شود

 استاندار البرز با اعلام اینکه اشتهارد یکی از شهرستان های کمتر برخوردار البرز است گفت: اعتبارات این شهرستان ویژه دیده می شود.

تیم فوتسال مقاومت البرز شایستگی جایگاه بالای جدول را دارد

سرمربی تیم لیگ برتری فوتسال مقاومت البرز با اشاره به ظرفیت های این تیم و تلاش های صورت گرفته در آن گفت که تیم مقاومت فوتسال البرز لیاقت و شایستگی قرار گرفتن در جایگاه بالای جدول لیگ را دارد.

بخشش قاتل به حرمت پرچم امام رضا(ع) و پیکر شهید گمنام در البرز

 مدیر کل زندانهای استان البرز اعلام کرد که اولیای دم یک مقتول همزمان با ورود پرچم مبارک ثامن الحجج (ع) و پیکر شهید والامقام و گمنام دفاع مقدس به ندامتگاه فردیس از قصاص قاتل فرزند خود گذشتند.

۹۰ زندانی جرائم غیر عمد در البرز آزاد شدند

 مدیرعامل ستاد دیه استان البرز اعلام کرد که از ابتدای ماه محرم تا کنون به همت ستاد آزادگان ، خیران، هنرمندان، اصحاب رسانه و هیئات مذهبی در قالب پویش رهایی ۹۰ زندانی بدهکار مالی در البرز از زندان آزاد شدند.

استاندار : تامین گاز البرز تا ۵۰ سال آینده تضمین می شود

استاندار البرز گفت: اتمام پروژه انتقال گاز بویین زهرا به کرج گاز این استان را تا ۵۰ سال آینده تضمین می کند.

۲ قهرمان پارالمپیک توکیو  در فردیس تجلیل شدند

 ۲ ورزشکار قهرمان و مدال آور پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ عصر سه شنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر فردیس مورد تجلیل قرار گرفتند.

یک میدان و خیابان در فردیس به نام شهید سید مرتضی کریمی نامگذاری شد

سرپرست شهرداری فردیس گفت: خیابان نیلوفر۵۸ و میدان پیک به نام شهید مرتضی کریمی در فردیس نام گذاری شد.

نرم افزارهای اطلاعات فرآیند خط تولید در البرز ساخته شد

یک واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق به ساخت نرم افزارهای اطلاعات فرآیند خط تولید در این استان شد.

پیکر های مطهر۲ شهید حادثه بیدگنه در فردیس تشییع شدند

 پیکرهای مطهر شهیدان سیدمرتضی کریمی و حسین عابدی از شهدای حادثه آتش سوزی بیدگنه ملارد استان تهران روز چهارشنبه با حضور قشرهای مختلف مردم و مسوولان در شهر فردیس استان البرز تشییع شدند.

راه اندازی اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون هلال احمر البرز 

نخستین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا جمعیت هلال احمر استان البرز روز چهارشنبه فعالیت خود را آغاز کرد.

آتش سوزی دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید مدنی کرج مهار شد

 سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج اعلام کرد که با حضور به موقع آتش نشان ، از آتش گسترده در اتاق دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید آیت الله مدنی کرج جلوگیری شد.

بیش از ۸۵ میلیون تردد خودرویی در مبادی ورودی وخروجی البرز ثبت شد

معاون فنی اداره کل راهداری و حمل جاده ای البرز اعلام کرد که بیش از ۸۵ میلیون تردد خودرویی طی ۶ ماهه نخست امسال در مبادی ورودی و خروجی استان ثبت شده است.

کمیته تخصصی پیشگیری از سرقت در البرز تشکیل شد

 رییس کل دادگستری البرز عنوان کرد با هدف کنترل و کاهش سرقت در این استان کمیته تخصصی پیشگیری و مقابله با سرقت در البرز تشکیل شد.

یک هزار هکتار از اراضی شهرستان چهارباغ آزاد سازی شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چهارباغ گفت که با آزاد سازی ۱۱۷ هکتار از اراضی در بخش رامجین این شهرستان، حجم آزاد سازی ها درچهارباغ به یک هزار هکتار رسید.

یک هزار و۳۶۱ مدرسه توسط خیرین در کشور ساخته شد

مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اعلام کرد که حدود یک هزار و ۳۶۱ مدرسه با ۶ هزار ۳۰۰ کلاس درس سال گذشته توسط خیرین در کشور ساخته شد.

حفر چاه غیرمجاز در چهارباغ سه جوان را به کام مرگ کشاند

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان چهارباغ استان البرز اعلام کرد که سه کارگر جوان در جریان حفر چاه برای نصب انشعاب غیرمجاز خانه ای ویلای در روستای آغلان تپه چهارباغ بر اثر نشت گاز دچار خفگی شده و جان باختند.

برپایی بازار مشترک صنایع‌دستی کشورهای عضو اکو به مرکزیت البرز

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از برپایی بازار مشترک صنایع‌دستی و سوغات کشورهای عضو اکو به مرکزیت استان البرز و شهر کرج خبر داد.

شبکه های آب ، برق و گاز مسکن مهر شهرجدید هشتگرد احداث شد

 رییس اداره توسعه زیرساخت شرکت عمران شهر جدید هشتگرد استان البرز اعلام کرد که از مجموع ۳۵ هزار واحد مسکونی مهر که زیر نظر این شرکت ساخته شده ، شبکه های آب ، برق و گاز بیش از ۹۹ درصد آنها احداث شده است.

شهردار نظرآباد منصوب شد

 استاندار البرز طی حکمی «علی صفری» را به عنوان شهردار نظرآباد منصوب کرد.

تجهیزات پیست بین المللی دیزین به روز رسانی شد

کمدیر داخلی پیست بین المللی دیزین استان البرز عنوان کرد که تجهیزات این پیست با هدف ایمنی هر چه بیشتر و پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی به روز رسانی شد.

دستگیری عوامل راه اندازی سایت جعلی کاریابی در البرز

 فرمانده انتظامی البرز از دستگیری افرادی که با راه اندازی یک سایت جعلی کاریابی و تبلیغات گسترده در فضای مجازی حدود ۲۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، توسط پلیس فتا شهرستان فردیس خبر داد.

پرندگان شکاری تیمارشده در طبیعت البرز به پرواز درآمدند

 مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد که در آستانه روز جهانی حیات وحش، تعداد ی از پرندگان شکاری در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شدند.

واکسیناسیون دانش آموزان البرز در حال انجام است

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که روند اجرایی واکسیناسیون کرونا ویژه دانش آموزان این استان در حال انجام است.

البرز ظرفیت تبدیل به قطب شعر آیینی کشور را دارد

 رییس حوزه هنری استان البرز با بیان اینکه شعرای استان البرز ظرفیت بالایی در سرودن شعر آیینی دارند،گفت:  این استان می تواند به عنوان قطب شعر آیینی در کشور مطرح شود ولی این ظرفیت از چشم مسوولان دور مانده و بر آن تاکید ویژه ای نشده است.

برخی کشورهای همسایه فریب صهیونیست ها را نخورند

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج‌ با ذکر این مطلب که دسیسه های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه همواره با پاسخ کوبنده ایران اسلامی به شکست انجامیده است، خطاب به برخی کشورهای همسایه گفت: ضمن هوشیاری در برابر فریبکاری صهیونیست ها ، دچار خطای راهبردی نشوند.

البرز که به دلیل مهاجرپذیری و وجود اقوام مختلف «ایران کوچک» لقب گرفته است، سال ۱۳۸۹ با مساحت پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر و جمعیتی حدود سه میلیون نفر به عنوان سی و یکمین استان کشور شناخته شد.

این استان مهاجرپذیر با داشتن ۶ شهرستان طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد، کرج و فردیس در کنار پایتخت ایران قرار گرفته و روزانه ۳۰۰ هزار نفر از آن به تهران در حال تردد هستند.

هر چند البرز از نظر مساحت کوچکترین استان کشور محسوب می شود اما جاذبه های طبیعی و تاریخی آن به خصوص جاده کرج – چالوس که به دروازه بهشت شمال ایران مشهور است، سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی را به سوی خود می کشاند.

این استان یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد و ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های آن است.

فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند (الگو) در البرز، این استان را به یکی از قطب های صنعت و تولید در کشور تبدیل کرده است..

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha