رئیس جمهوری: عشایر نقش موثری در رونق اقتصادی کشور دارد

یاسوج- ایرنا - رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع گروهی از عشایر بویراحمدی در تنگه گرگو حضور یافت و گفت: عشایر نقش موثری در رونق و تقویت اقتصادی کشور دارد .

به گزارش ایرنا، سید ابراهیم رئیسی روز (جمعه) به منطقه استقرار عشایری تنگه گرگو و به صورت رو در رو با آنها گفت و گو کرد و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

رئیس جمهوری همچنین مانع از اقدام یکی از خانواده‌های عشایر برای سر بریدن گوسفند قربانی شد و با قدردانی از ابراز محبت آنان  با حضور در چادر این خانواده پای سخنان شان نشست و با گرمی با آنان گفتگو کرد.

رئیس جمهوری: عشایر نقش موثری در رونق اقتصادی کشور دارد

آیت الله رئیسی میز در چادر دیگری در جمع معتمدین و بزرگان عشایر بویراحمدی حضور یافت و درباره مشکلات و درخواست‌های آنان و راهکارهای حل و فصل مشکلات مطرح شده با بزرگان عشایر به گفتگو پرداخت.

رئیس جمهوری  با بیان اینکه عشایر همواره در عرصه‌های دفاع و حمایت از انقلاب، نظام اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌ها خوش درخشیده‌اند، گفت: عشایر همواره با جان، مال و هستی خود از انقلاب اسلامی حمایت کرده‌اند و امروز نیز حرکت عظیم اقتصادی آنان نقش موثری در تحقق رونق اقتصادی کشور دارد.

رئیس جمهوری: عشایر نقش موثری در رونق اقتصادی کشور دارد

آیت الله رئیسی افزود: عشایر کشور اعم از پیر و جوان و زن و مرد در حرکت عظیم اقتصادی و تولیدی فعال و نقش‌آفرین هستند و می‌توان آنها را الگویی از هم‌افزایی در تولید نام برد.

رئیس جمهوری با اشاره به درخواست‌های مطرح شده از سوی معتمدین و سران عشایر در این دیدار، گفت: به طور جدی پیگیر حل مشکلات شما در زمینه کم آبی هستیم و از سوی دیگر تلاش خواهیم کرد نقش واسطه‌ها و دلالان در فروش صنایع دستی و محصولات غذایی عشایر حذف شود تا سود اصلی زحمات و تلاش‌های زنان و مردان کوچ‌نشین نصیب خودشان شود.

دستور پیگیری مشکلات عشایر بویراحمد

آیت‌الله رئیسی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد دستور داد در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در روزهای آینده جلسات و نشست‌هایی با عشایر برگزار کند تا مشکلات آنان را در حضور خودشان مورد بررسی قرار داده و آن دسته از مشکلات که در خود استان قابل حل و فصل هستند، به سرعت حل شده و مشکلاتی که نیاز به تصمیم‌گیری دولت دارد نیز به هیات دولت ارائه شوند.

منطقه عشایری گرگو در کیلومتر ۲۰ جاده یاسوج به شیراز، یکی از مناطق خوش آب و هوای اطراف شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است اما به دلیل کاهش بارشها در سال زراعی گذشته،عشایر منطقه با کمبود آب شرب و آب مورد نیاز دامها و علوفه روبه رو هستند.

رئیس جمهوری: عشایر نقش موثری در رونق اقتصادی کشور دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha