انقلاب اسلامی تحول فکری و اعتقادی در مردم ایجاد کرد

مشهد- ایرنا- رییس عقیدتی، سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا گفت: مردم ایران با پیوستن به قیام امام خمینی (ره) باعث ایجاد انقلاب فکری و اعتقادی در جامعه آن روز شدند.

حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی افزود: امام راحل در دوره ای قیام کردند که پنج فساد اعتقادی، سیاسی، اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی بر جامعه حاکم بود و ورود امام خمینی (ره) و پیوستن مردم به ایشان باعث اصلاح جامعه شد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی مردم در ۲۲ بهمن ماه باعث کنار رفتن حکومت طاغوت، انقلاب سیاسی، فکری و اعتقادی مردم و اصلاح امور شد.

رییس عقیدتی، سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا گفت: تفاوت زمان ما با زمان پیامبر اسلام (ص) این است که مردم با رهبران خود در بوجود آمدن انقلاب همراهی کرده و زمینه شکل گیری آن را فراهم کردند که امیدواریم این انقلاب به انقلاب آخرین ذخیره الهی، حضرت قائم (عج) متصل شود.

وی افزود: تضمین بقای نبوت نیازمند ساز و کار لازم بود که خداوند منان "امامت" را برای بقای بعثت و نبوت پیش بینی کرد، امامت از جنس نبوت است و اراده خداوند این بود که نبوت در بستر امامت محقق شود.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی ادامه داد: در این راستا پیامبر اسلام (ص) در روز غدیر ۱۲ امام را معرفی کردند و حضرت علی بن ابیطالب (ع) را به عنوان جانشین خود انتخاب نمودند، این ظرفیتی بود که پیامبر اسلام (ص) برای تداوم بعثت بوجود آوردند.

وی گفت: اما بخش دوم ماموریت نبوت، برعهده مردم و خواص بود که آنان به عهد و پیمانی که داشتند، پایبند نبودند و سلسله امامت را که می توانست بعثت را جهانی و ابدی کند، کنار زدند و امامان معصوم را یکی پس از دیگری به شهادت رساندند.

رییس عقیدتی، سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا افزود: خداوند بهترین انسانها را برای هدایت بشر فرستاد اما بشر متوجه نشد و در برابر انسانهای نااهل تسلیم گردید و بروز انواع فساد، جامعه را به انحراف کشید و بشریت از فیض امامان معصوم محروم شد و بهره کافی و وافی از آنان نبرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha