تاریخ نگار گلستانی: نسل جوان از قهرمانان دفاع مقدس الگو بگیرند

گرگان- ایرنا -تاریخ نگار دفاع مقدس و انقلاب اسلامی گفت: قهرمانان دفاع مقدس به عنوان بهترین الگوهای جامعه باید با زبان و بیان و قلم هنری، ادبی، فیلم، مستند، طنز و سریال به جامعه و به خصوص نسل جوان معرفی شوند.

غلامرضا خارکوهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این الگوها و قهرمانان در دهه شصت با ایمان، اعتقاد و پایداری فوق العاده ای که داشتند می توانند الگوهای بسیار ارزشمندی برای نسل جوان امروز باشند تا در مواقع بحرانی با همان روحیه از کشور، جامعه و ملتشان دفاع کنند.

وی اظهارداشت : جوانان و الگوهای دهه شصت وظیفه خود را برای ملتشان در هشت سال دفاع مقدس به بهترین شکل انجام دادند و اجازه تصرف یک وجب خاک ایران را به دشمنان ندادند و این قهرمانان را باید شناخت و به نسل جوان شناساند.

این تاریخ نگار گلستانی با تاکید بر رسیدگی امورات این قهرمانان دفاع مقدس تصریح کرد : مسئولان با اولویت رسیدگی به مشکلات اساسی پیشکسوتان جهاد و شهادت، جوانان امروز  را با تاسی از این الگوها و قهرمانان به مدافعان کشور، جامعه، ملت و انقلابشان تبدیل کنند.
خارکوهی افزود:  تاریخ نشان می دهد هر زمان جنگی بر ایران تحمیل شد بخشی از کشور از دست رفت ولی در جنگ تحمیلی جوانان و ایثارگران ما با دست خالی در مقابل استکبار جهانی مقاومت، ایستادگی  و پایداری کردند و اجازه تصرف، تجزیه و اشغال سرزمینمان را ندادند و این بزرگترین پیروزی ملت ما محسوب می شود.

تاریخ نگار گلستانی: نسل جوان از قهرمانان دفاع مقدس الگو بگیرند
این نویسنده گرگانی اظهارداشت: هر جامعه ای دارای قهرمانانی است که مردم به آنان تاسی می کنند و از آن جوانان الگو می گیرند ایران در طول تاریخ قهرمانان زیادی داشته که در دوران اخیر بهترین و برجسته ترین آنها شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس هستند که از وطن، ارزش ها و اعتقادات خود دفاع کردند و اجازه نفوذ دشمن در خاک ایران را ندادند.
وی افزود: شهدا، رزمندگان، ایثارگران،جانبازان و آزادگان تنها در عرصه جنگ و نظامی الگو نبودند برخی از آنها رتبه های برتر علمی را کسب کرده بودند اما دفاع از کشور را اولویت قرار داده و ترک مدرسه و دانشگاه کردند و رفتند تا از کشور، ملت، انقلاب، دین و اعتقاداتشان دفاع کنند.
این رزمنده دفاع مقدس گفت: برخی از این الگوها و قهرمانان مهندسان، مخترعان، پزشکان و مدیران بزرگ و برجسته ای بودند که قابلیت ها و برجستگی های فراوانی داشتند که با به کارگیری آن ها قابلیت ها کشور را از تجاوز استکبار جهانی حفظ می شود.
خارکوهی تصریح کرد: استکبار شرق و غرب با کمک های مالی، تجهیزات پیشرفته جنگی، حمایت های سیاسی و تبلیغاتی، مادی و غیرمادی به صدام کمک می کردند و ایران مظلومانه با دست خالی و  تنها با پشتیبانی شجاعانه ملت و مردمش ایستادگی کرد و حاضر به پذیرش ذلت و خواری نشد.

تاریخ نگار گلستانی: نسل جوان از قهرمانان دفاع مقدس الگو بگیرند
این پژوهشگر گلستانی گفت: همه ایران در پشتیبانی و تدارکات جبهه شرکت داشتند از پیرزن روستایی گرفته که با اهدای حتی ۲ عدد تخم مرغ یا عروس و دامادهایی با اهدای حلقه هایشان، کشاورزان که با اهدای محصولاتشان، بازاری ها با اهدای اجناسشان، زنان با خیاطی، بافتنی و آشپزی و جوانان با حضور در جبهه های جنگ، هر کسی با هر توان، قدرت  و امکاناتی که داشت سعی می کرد به رزمندگان  چه در گرمای خوزستان و چه در سرمای کردستان کمک کند تا این پیروزی را به ارمغان کردند.
وی تصریح کرد: امروز کسی جرات درگیری نظامی با ایرانیان را ندارد زیرا  ما در تمام عرصه های اقتصادی، عمرانی، مهندسی، پزشکی، نظامی و تکنولوژی جنگی از کشورهای برتر دنیا هستیم.
وی افزود: گرچه از نظر نظامی کسی جرات حمله نداشته و ندارد ولی از نظر فرهنگی امروز از طریق فضای مجازی، رسانه های بیگانه، ماهواره ها و کانال های مجازی متاسفانه فرهنگ غلط را به جوانان ما تحمیل می کنند و افکار و انحرافات غربی بزرگترین خطر فرهنگی برای جوانان ماست و نسل امروز باید با الگوگیری از جوانان دهه شصت در مقابل این جنگ فرهنگی با تقویت خودسازی، ایمان و اعتقاد خود، مقاومت و ایستادگی کنند.

تاریخ نگار گلستانی: نسل جوان از قهرمانان دفاع مقدس الگو بگیرند
این رزمنده دفاع مقدس گفت: جوانان خودباوری، علم و دانش و خودسازی را در خود توسعه دهند و باور داشته باشند از نظر هوش، استعداد، شجاعت، مقاومت، ایمان و  پایداری از جوانان کشورهای پیشرفته دنیا خیلی برترند.
خارکوهی اظهار داشت: یک جوان مسلمان ایرانی می تواند الگوی کشورهای دیگر باشد به شرط آنکه  خود را در مقابل هجمه فرهنگی دشمن واکسینه کند.
به گزارش ایرنا،ده ها هزار رزمنده گلستانی برای دفاع از میهن و پایداری انقلاب به ندای امام خمینی (ره) لبیک گفته و در مناطق عملیاتی حضور یافتند و در این راه هزاران شهید و هزاران جانباز و آزاده کارنامه پرافتخار مردم این خطه در طول جنگ تحمیلی است.
محل شهادت شهدای استان گلستان در ۷۷ منطقه جنگی ثبت شده که بیشترین آمار بانزدیک به ۴۰۰  شهید در شلمچه، بیش از ۲۵۰ شهید در مریوان، بیش از ۲۰۰ شهید در منطقه فاو و حدود ۲۰۰ شهید در پاسگاه زید عراق بوده می باشد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha