سازمان جهانی بهداشت: کمتر از یک سوم کشورهای آفریقایی واکسن زده‌اند

تهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت پنجشنبه شب اعلام کرد که کمتر از یک سوم کشورهای آفریقایی توانسته اند به واکسیناسیون کامل ۱۰ درصد از جمعیت خود دست یابند.

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، سازمان جهانی بهداشت گزارش داد که برخلاف کشورهای آفریقایی، نزدیک به ۹۰ درصد از کشورهای دارای درآمد بالا به هدف واکسیناسیون کامل ۱۰ درصد از جمعیت خود رسیده اند.

از زمانیکه مجمع جهانی بهداشت در ماه مه (خرداد) یک هدف جهانی تعیین کرد تا همه کشورها حداقل ۱۰ درصد از جمعیت خود را تا ۳۰ سپتامبر (هشتم مهرماه) واکسینه کنند، تنها ۱۵ کشور از ۵۴ کشور آفریقا توانسته اند به این هدف برسند.

سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد که بسیاری از کشورهایی که به این هدف رسیدند جمعیت کمتری داشته و تقریبا نیمی از آنها "کشورهای کوچک در حال توسعه جزیره ای" هستند.

از جمله کشورهایی که به اهداف بین المللی واکسیناسیون ۱۰ درصد از جمعیت رسیدند، می توان به کشورهای موریس و سیشل اشاره کرد که هر دو بیش از ۶۰ درصد ساکنان خود را کاملاً واکسینه کردند.

در این میان کومور، تونس و کیپ ورد چندین کشور آفریقایی هستند که توانسته اند بیش از ۲۰ درصد از شهروندان خود را کاملاً واکسینه کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha