فرماندار: صیادان کُنارک تا اطلاع بعدی از رفتن به دریا ممنوع شدند

چابهار - ایرنا - فرماندار کُنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تمامی صیادان از رفتن به دریا تا اطلاع ثانوی ممنوع شده‌اند و اداره شیلات برای اطلاع رسانی و انتقال تمامی قایق‌های سواحل این شهرستان به جای امن اقدام کند.

به گزارش دریافتی شامگاه پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی فرمانداری کنارک، حمیدالدین یوسفی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کنارک اظهار داشت: با توجه به هشدار قرمز هواشناسی درباره طوفان (گلاب) در سواحل مکران ستاد مدیریت بحران شهرستان اعم از دستگاه‌های خدماتی و امدادی برای پیشگیری از وقوع یا امدادرسانی در حوادث احتمالی در حالت آماده باش هستند.

وی افزود: تمامی مدیران تا پایان بحران در شهرستان حضور داشته باشند و بخشداران و دهیاران اطلاع رسانی به مردم و جهادکشاورزی اطلاع رسانی به کشاورزان را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش ایرنا سازمان هواشناسی کشور در پی تشکیل کم‌فشار حاره‌ای (توفان چرخنده) و تقویت احتمال تبدیل آن به چرخند حاره‌ای شدید و ورود آن به سواحل چابهار و کنارک و دشتیاری نخستین هشدار سطح قرمز خود در سال‌جاری را صادر کرده است.

بر اساس نقشه‌های هواشناسی قرار است این توفان چرخند پس از تشکیل به سمت دریای عمان و نزدیکی سواحل جنوب سیستان و بلوچستان حرکت کند و شاهد وزش بادهای شدید، افزایش ارتفاع موج به ۲ تا ۶ متر،( ۲تا ۳ متر در سواحل و ۶ متر در فرا ساحل) بارش شدید باران و رعد و برق از جمله مخاطرات ناشی از این چرخند حاره‌ای است که ارتفاع بارش‌های مناطق دور از ساحل آن بیش از ۳۰۰ میلی متر برآورد می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها