۹ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۶
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84489432
۰ نفر

برچسب‌ها

روغن آفتابگردان سنت پترزبورگ روسیه در راه ایران 

مسکو - ایرنا - بر اساس تفاهمنامه ای که بین شرکت بازرگانی اوراسیا و بلاگو از سنت پترزبورگ روسیه امضا شد، محصولات روغنی این شرکت روسی روانه بازار ایران خوهد شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از مسکو تفاهم نامه ای بین گروه شرکت های بلاگو از سنت پترزبورگ و شرکت بازرگانی اوراسیا منعقد شد که بر اساس آن محصولات روغنی این شرکت روسی بخصوص روغن آفتابگردان به ایران ارسال می شود.

در جلسه امضای این تفاهمنامه، ایرج زارعی وابسته تجارت و همکاری های اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، «علیرضا جعفری» مجری برگزاری «نمایشگاه اختصاصی اوراسیا» «الکسی یاکوولف» نایب رئیس کمیته صنعتی، نوآوری و تجارت سن پترزبورگ و «اربی ابوبکارف»، نایب رئیس کمیته روابط خارجی سن پترزبورگ در باره چشم اندازهای توسعه روابط تجاری بین سن پترزبورگ و ایران نیز تبادل نطر کردند.روغن آفتابگردان سنت پترزبورگ روسیه در راه ایران 
 

شرکت بازرگانی اوراسیا و گروه شرکت های بلاگو قصد دارند این ظرفیت ها را در چارچوب یادداشت تفاهم به دست آورند. این شرکت ها در زمینه همکاری بلندمدت و سودمند متقابل با هدف ارتقاء و فروش محصولات گروه بلاگو در ایران و تولید مشترک و استفاده از ظرفیت های کارخانه های روغن در ایران به توافق رسیدند.
اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تاریخ ۱۸الی ۲۱ تیرماه ماه ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه های بین الملی تهران، با حضور ایران، روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان در بالاترین سطح تجاری و اقتصادی و با حضور مقامات بخش های دولتی و خصوصی ایران و کشورهای عضو برگزار شد.  گروه شرکت های بلاگو تنها شرکت روسی بود که محصولات روغنی را ارائه کرده بود.

به گفته این شرکت روسی، ایران نه تنها از ظرفیت بالایی در بازار داخلی برخوردار است، بلکه می تواند در آینده به عنوان مرکزی برای عرضه به کشورهای همسایه عمل کند.

الکسی یاکوولف نایب رئیس کمیته صنعتی، نوآوری و تجارت سنت پترزبورگ در مورد چشم اندازهای صادرات محصولات غذایی از این دومین استان بزرگ روسیه سخنرانی کرد و یادآور شد: «سن پترزبورگ به طور مداوم در میان بزرگترین مناطق صادراتی روسیه قرار دارد و طیف وسیعی از انواع کالاها را  به بیش از ۱۶۰ کشور جهان عرضه می کند. او گفت که شرکت بلاگو بدون شک یکی از شاخص ترین صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی در روسیه است.»
ایرج زارعی وابسته تجارت و همکاری های اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در مورد بخش های اولویت دار ایجاد روابط تجاری بین دو کشور از جمله واردات محصولات غذایی به ایران و بخصوص روغن آفتابگردان و تولید مشترک و استفاده از ظرفیت های خالی کارخانه های فرآوری روغن برای صادرات به کشوری همسایه جمهوری اسلامی ایران صحبت کرد.
زارعی از مدیران دولتی و همچنین شرکت بلاگو دعوت کرد که از کارخانه های روغن ایران برای تولید مشترک بازدید به عمل آورند.

علیرضا جعفری مجری برگزاری نمایشگاه اختصاصی اوراسیا نیز گفت «ما خوشحالیم که نمایشگاه اوراسیا به یک بستر قدرتمند برای تقویت همکاری بین کارآفرینان ایران و روسیه تبدیل شده است.

وی گفت: روغن یکی از کالاهای اساسی مصرف کنندگان ایرانی است که کیفیت آن با توجه به اهمیت سلامت مردم عزیز بسیار حائز اهمیت است و  گروه بلاگو یکی از پیشروان صنعت روغن روسیه می باشد که دارای شش کارخانه در سراسر روسیه است.
جعفری همچنین  از دولت سنت پترزبورگ برای حمایت از چنین طرح هایی قدردانی کرد.

دمیتری فوسمن، معاون اول مدیر کل گروه شرکت های بلاگو  نیز گفت: این شرکت محصولات روغنی خود را در حال حاضر به ۲۷ کشور جهان صادر می کند و ایران یک مسیر جدید، اما مطمئناً بسیار امیدوار کننده برای ما است.

وی گفت:  ما معتقدیم که امضای این "یادداشت، موفقیت و رشد را برای سازمان های ما به ارمغان می آورد و همچنین روابط بین مردم ما را تقویت می کند."

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha