اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی، راه برون رفت از فساد است

قزوین – ایرنا – نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: راه برون رفت از فساد و رانت در واگذاری‌های صنایع به بخش خصوصی اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی است.

به گزارش ایرنا، لطف الله سیاهکالی روز پنجشنبه در دیدار رییس قوه قضاییه با صنعتگران قزوین ، افزود: در سال های گذشته برای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اقدام شد اما در اجرای آن به اهلیت سرمایه گذاران توجه نشد.

وی گفت: همین موضوع خیلی از واگذاری‌ها را دچار مشکل کرد که از جمله آنها شرکت کنتور سازی یکی از بهترین شرکت های کشور و منطقه بود که با مشکلات زیادی مواجه شد و کارگران آن بیکار شدند.

این نماینده مجلس شورای  اسلامی با اشاره به مشکل وقف در اراضی استان قزوین، افزود: بخش زیادی از زمین‌های قزوین موقوفه است و مردم در اصل مالکیت مشکل دارند و روش برخورد با مردم نیز مناسب نیست.

وی گفت: به عنوان مثال تمام شهر زیاران در شهرستان آبیک وقف آستان قدس است و حتی کوه‌ها و منابع طبیعی نیز وقف شده اند که باید پرسید مگر می‌شود کوه و رود که جزء انفال عمومی است وقف شود؟

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع منابع طبیعی یکی دیگر از مشکلات مهم در استان قزوین است که باید مورد توجه قرار گیرد و حل شود.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از مراجعان دارای موضوعات مرتبط با بخش قضایی است، افزود:لازم است نحوه ارتباط ما به عنوان وکلای مردم با کارکنان دستگاه قضا مشخص شود تا حداقل بتوان در حد مشاور با کارکنان دستگاه قضا و قضات همکاری داشته باشیم.   

سیاهکالی اضافه کرد:  پیشنهاد ما این است که در دادگاه‌ها دوربین نصب شود تا رفتار قاضی و مراجعان درست شود و جامعه را اصلاح کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه و هیئت همراه روز پنجشنبه به منظور بررسی مسایل و مشکلات قضایی به استان قزوین سفر کرده است.

حضور در گلزار شهدای شهر قزوین، شرکت در شورای اداری و قضایی استان از جمله برنامه های سفر یکروزه رییس قوه قضاییه به استان قزوین است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای همچنین امروز با اقشار مختلف مردم و صنعت‌گران، تولیدکنندگان و کارآفرینان نیز دیدار کرد.

سفرهای استانی رییس قوه قضاییه به منظور تسریع در حل مشکلات مردم از طریق هوشمندسازی و اصلاح ساختارها و روندهای معیوب،بازدید از مراکز قضایی و مجموعه‌های مرتبط و برگزاری نشست‌های نخبگانی برای بررسی تخصصی پرونده‌ها و مشکلات جامعه صورت می گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha