امام جمعه بجنورد: جوانان زندگی علامه حسن زاده آملی را الگو قرار دهند

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: جوانان بویژه طلاب باید سیره زندگی علامه حسن زاده آملی را الگوی خود قرار دهند تا موجب رشد و تعالی آنها شود.

حجت الاسلام رضا نوری روز پنجشنبه در حاشیه آیین بزرگداشت علامه حسن حسن زاده آملی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ایشان از همان جوانی به فراگیری علم پرداخت و با تلاش و کوشش مستمر توانست در علوم مختلف صاحب نظر شود.

وی افزود: علامه حسن زاده آملی  فردی بودند که در مباحث فقه صاحب نظر بوده و به حد اجتهاد  دست پیدا کردند.

امام جمعه بجنورد گفت: همچنین این عالم ربانی در مباحث فلسفی از شاگردان علامه طباطبایی بودند و در این رابطه نیز مدارج بسیاری را کسب کردند.

وی گفت: ایشان در مباحث ریاضی و عرفانی هم صاحب نظر بوده و به معنای واقعی که رهبر معظم انقلاب اسلامی لقب ذوفنون را به ایشان دادند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در ادامه گفت: حسن زاده آملی از لحاظ تذهیب و تزکیه نفس نیز به درجه ای رسیدند که استاد بزرگوار ایشان علامه طباطبایی فرمودند که حسن زاده آملی کسی نشناخت جز امام زمان(ع) و این امر گواهی می‌دهد که ایشان در مباحث معنوی نیز به مقام والایی دست یافته اند.

آیین بزرگداشت مرحوم علامه حسن حسن زاده آملی روز پنجشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و شماری از مسوولان، فرماندهان نظامی و انتظامی خراسان شمالی در مسجد انقلاب بجنورد برگزار شد.

علامه حسن زاده آملی روز شنبه سوم مهرماه ۱۴۰۰ و در ۹۳ سالگی، پس از طی یک دوره سخت بیماری دیده از جهان فروبست و پیکر ایشان پس از اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و تشییع باشکوه در شهر آمل، در روستای زادگاهش به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha