وزیر دادگستری: باید اعتماد عمومی را در جامعه تقویت کنیم

قزوین-ایرنا-وزیر دادگستری گفت: باید اعتماد عمومی را با اقدامات خود در حل مسایل و مشکلات مردم و رسیدگی بیشتر به موضوع معیشت جامعه تقویت کنیم.

به گزارش ایرنا، امیرحسین رحیمی روز پنجشنبه در نشست تنظیم بازار استان قزوین ، افزود: کارآمدی بیشتر نظام را که موجب افزایش رضایت مندی مردم می شود باید با تعامل و هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی با جدیت دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه در بخش نظارت ، بازرسی و برخورد با تخلفات صنفی نیازمند ساماندهی هستیم ، افزود: در این خصوص ستادی در زیر مجموعه معاون اول رییس جمهوری تشکیل شده تا فعالیت های این حوزه را ساماندهی و منسجم تر کند.

رحیمی افزود: دولت، قوه قضاییه و مجلس اولویت خود را بر حل ریشه ای مسایل اقتصادی قرار داده اند اما این مساله نیازمند گذشت زمان است و ما تا رسیدن به وضعیت ایده آل باید وظایف خود در حوزه نظارت بر بازار با جدیت دنبال کنیم.

این مسوول در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: باید تلاش کنیم به جای برخورد در حوزه بازار،  پیشگیری را تقویت کنیم که در این رابطه اصناف و اتحادیه ها باید به دولت کمک کنند.

وزیر دادگستری بر لزوم همکاری بیشتر اصناف و اتحادیه ها در کنترل بازار تاکید کرد و گفت: اتحادیه های صنفی فقط وظیفه شان دادن مجوز نیست بلکه باید در بازرسی و نظارت نیز به دولت کمک کنند و در این حوزه دارای مسوولیت باشند.

رحیمی با بیان اینکه به بسیاری از اقدامات سلبی با خودکنترلی ها نیازی نیست ، افزود: با رهگیری و ثبت وضعیت و نرخ کالاها اعم از وارداتی یا ساخت داخل و اطلاع رسانی به مردم می توان خیلی از تخلفات صنفی را کاهش داد.

وزیر دادگستری گفت: گزارش های دریافتی نشان می دهد ستاد تنظیم بازار قزوین در پیشبرد اهداف و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه مرغ با نرخ مصوب با وجود همه مشکلات موجود موفق عمل کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه ، معاونین و وزیر دادگستری روز پنجشنبه به منظور بررسی مسایل و مشکلات قضایی به استان قزوین سفر کرده است.

حضور در گلزار شهدای شهر قزوین، شرکت در شورای اداری و قضایی استان از جمله برنامه های سفر یکروزه رییس قوه قضاییه به استان قزوین است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای همچنین امروز با اقشار مختلف مردم دیدار کرده و با صنعت‌گران، تولیدکنندگان و کارآفرینان نیز نشستی برگزار خواهد کرد.

سفرهای استانی رییس قوه قضاییه به منظور تسریع در حل مشکلات مردم از طریق هوشمندسازی و اصلاح ساختارها و روندهای معیوب،بازدید از مراکز قضایی و مجموعه‌های مرتبط و برگزاری نشست‌های نخبگانی برای بررسی تخصصی پرونده‌ها و مشکلات جامعه صورت می گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha