هشتم مهرماه و آخرین خبرهای کرونایی استان ها

استان ها- ایرنا- تاکنون بیش از ۵۴ میلیون دُز واکسن به عنوان محتمل‌ترین راه پیشگیری به مردم تزریق شده است؛ اما قطعی‌ترین روش همان استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی است که ایمنی جامعه را تضمین می‌کند.

طبق گفته متخصصان، تزریق واکسن کرونا، فرد را از ابتلا به کووید۱۹ مصون نمی‌کند بلکه در صورت ابتلا، بیماری خفیف خواهد بود و خطر مرگ وجود نخواهد داشت، بنابراین رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک همچنان مورد تاکید کارشناسان بهداشت است‌.

مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هم هشدار داده اند که در صورت عادی انگاری و بی توجهی به واکسیناسیون، آبان ماه شاهد بروز پیک ششم کرونا که گفته می‌شود مخوف تر از سایر پیک ها است، خواهیم بود.

با پایان یافتن اربعین حسینی و بازگشت زائران از مرزهای شلمچه و مهران به کشور ،ستادهای اربعین و کرونا دستورالعمل‌های لازم را برای بررسی سلامت زوار و پیشگیری از شیوع کرونا در بازگشت ابلاغ کرده و تصمیمات لازم برای شناسایی زائران مبتلا در ورودی مرزها اتخاذ شده است.

هشتم مهرماه و آخرین خبرهای کرونایی استان ها

عبور تمام استان‌های کشور از قله خیز پنجم کرونا

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با عبور استان‌های آذربایجان غربی و کردستان از قله خیز پنجم، روند بستری در تمامی استان‌های کشور کاهشی شد.

هنوز میزان ابتلا و بستری کرونا در بسیاری از نقاط کشور به خصوص نواحی شمال غربی قابل توجه است، سهل‌انگاری و کاهش مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند باعث افزایش مبتلایان شود.

براساس این گزارش با عبور همه‌ استان‌های کشور از قله خیز پنجم کرونا، تعداد شهرستان‌های قرمز از ۲۹ به ۱۶ کاهش یافت.

این گزارش با اشاره به انتشار رنگ‌بندی روز پنج شنبه ۸ مهر ۱۴۰۰ در اپلیکیشن ماسک افزوده است: ارومیه، اشنویه، بوکان، سردشت، مهاباد (آذربایجان غربی)، بانه، سقز، سنندج، کامیاران، مریوان (کردستان)، پاوه، جوانرود، سرپل ذهاب، کرمانشاه، گیلانغرب و هرسین (کرمانشاه) شهرستان‌هایی که کماکان در وضعیت قرمز هستند.

مردم در شهرهای آبی، زرد و نارنجی حتی پس از دریافت واکسن می‌بایست کماکان مراقبت‌های بهداشتی را رعایت کنند. عادی‌انگاری می‌تواند به موج جدید بیماری منجر شود.

هشتم مهرماه و آخرین خبرهای کرونایی استان ها

آغاز اجرای آزمایشی مدیریت هوشمند کرونا در یکی از استان‌ها 

رییس‌جمهوری با تاکید بر توجه ویژه به مدیریت هوشمند در اجرای شیوه‌نامه‌های مربوط به کرونا، خواستار آغاز اجرای آزمایشی آن در یکی از استان‌های کشور شد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا باتاکید بر اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کنترل و مهار کرونا، افزود: مردم عزیز باید موارد بهداشتی را در همه ایام، به‌ویژه در مراسم مربوط به دهه آخر ماه صفر به طور جدی مورد توجه قرار دهند.

وی با تاکید بر تسریع در واکسیناسیون عمومی به‌ویژه برای دانشجویان و دانش‌آموزان،اعلام کرد: ایمن‌سازی عمومی برای رفع محدودیت‌های کرونایی ضروری است و در این راستا تزریق دُز سوم واکسن برای کادر بهداشت و درمان به لحاظ اینکه در معرض خطر قرار دارند، انجام شود.

هشتم مهرماه و آخرین خبرهای کرونایی استان ها

آخرین اخبار کرونایی استان‌ها

براساس آخرین آمار، ۱۶ شهرستان قرمز، ۱۹۸ شهرستان نارنجی، ۱۷۶ شهرستان زرد و ۵۸ شهرستان آبی هستند.

سیستان و بلوچستان / شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان از مرز ۱۲۴ هزار نفر گذشت./ با افزوده شدن ۲۰۱ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان طی ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۴ هزار و ۱۵۵ نفر رسید. در شبانه‌روز گذشته فوت ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان ثبت نشده است.

خوزستان / مطابق جدیدترین رنگ بندی شیوع کرونا در استان خوزستان شهرهای اندیمشک، دزفول، شوشتر، اهواز، ایذه، باغملک، رامهرمز، خرمشهر، آبادان، ماهشهر، بهبهان و امیدیه در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

گیلان/ هم اکنون ۴۱۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند که حال عمومی ۷۵ بیمار بدحال می باشد./ با گذشت حدود ۶ ماه بار دیگر رنگ آبی کرونایی به استان گیلان بازگشت و شهرستان املش از وضعیت زرد کرونایی به آبی تغییر یافت.

مازندران / با کاهش سرعت شیوع کرونا در مازندران سه شهر دیگر این استان وارد رنگ‌بندی آبی شدند و تعداد مناطق دارای وضعیت آبی مازندران به پنج شهرستان افزایش یافته است.

کرمانشاه / هم‌اکنون یک هزار و ۱۴۰ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به روز گذشته ۶۵ نفر کمتر است./ شهرستان‌های گیلانغرب و روانسر از وضعیت قرمز کرونایی خارج شدند./ میانگین سنی مرگ و میر مبتلایان به کرونا در کرمانشاه به ۴۸سال کاهش یافت.

کردستان/ سنندج، سقز، بانه، مریوان و کامیاران جزو ۱۶ شهر کشور هستند که وضعیت کرونا در آن قرمز است و در تازه‌ترین رنگ‌بندی‌ها، دیواندره و دهگلان از وضعیت پر خطر خارج شده‌اند./ روند بستری در استان همچنان افزایشی است و برای چندمین روز متوالی تعداد بستری‌ها همچنان بالای ۹۰۰ نفر بود و تعداد بستری‌ها دیروز در استان به بالاترین تعداد در سال جاری یعنی ۹۵۳ نفر رسید.

بوشهر / در زمان حاضر تنها شهرستان‌های بوشهر، تنگستان و عسلویه استان بوشهر در وضعیت نارنجی پرخطر قرار دارند.

آذربایجان غربی / طبق آخرین بررسی ها، ارومیه به همراه مهاباد، بوکان، اشنویه و سردشت وضعیت قرمز کرونایی دارند.

کهگیلویه و بویراحمد/ شمار قربانیان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد با فوت یک بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به مرز ۹۴۶ نفر رسید.

خراسان رضوی / مشهد از نارنجی کرونایی به وضعیت زرد تغییر رنگ داده است و اکنون ۲۰ شهرستان خراسان رضوی در شرایط زرد قرار دارند. / ۹ شهرستان دیگر خراسان رضوی در وضعیت نارنجی و چهار شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند و هم‌ اکنون هیچ شهرستانی در این استان در شرایط قرمز کرونایی قرار ندارد.

سمنان / آخرین رنگ‌بندی کرونایی چهار شهرستان استان سمنان را نارنجی نمایش داد.

اردبیل/ شمار جان‌باختگان روزانه کرونا در استان اردبیل طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲ نفر کاهش یافت./طی شبانه‌روز گذشته مجموع مبتلایان بستری در مراکز درمانی این استان به ۲۳۳ نفر کاهش یافته  که ۶۶۴ نفر کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در ۴۰ روز قبل است.

گلستان / فقط یک شهرعلی آباد در وضعیت نارنجی قرار دارد و شرایط بقیه شهرها زرد و آبی است./ در حال حاضر ۲۸۱ تخت مراکز درمانی گلستان در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد که از این تعداد حال ۲۸ نفر وخیم است.

لرستان / ۶ بیمار مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در این استان جان باختند و تعداد قربانیان به ۲ هزار و ۴۸۴نفر رسید.

زنجان/ وضعیت کرونایی سلطانیه آبی شد اما شهرستان‌های زنجان، خدابنده، ابهر و خرمدره همچنان در وضعیت نارنجی قرار دارند./ هم اکنون ۳۸۹ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۲۱ نفر مربوط به موارد مثبت روز گذشته است. 

البرز/ فوت ۱۸ نفر و بستری شدن ۱۴۰ بیمار کووید۱۹ در البرز / اکنون ۸۳۴ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان های استان البرز تحت مراقبت پزشکی قرار دارند.

هشتم مهرماه و آخرین خبرهای کرونایی استان ها

آخرین خبرهای واکسیناسیون در کشور

 با روی کارآمدن دولت سیزدهم و تاکید آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری ، واکسیناسیون مردم در برابر ویروس کرونا مدتی است که شتاب خوبی گرفته است و دولت توانسته واکسن مورد نیاز گروه‌های سنی هدف را تامین کند.

فارس / تزریق واکسن کرونا در فسا از مرز ۱۵۰ هزار دُز گذشت.

آذربایجان شرقی /  ۶۲ درصد جمعیت مراغه واکسن کرونا زدند.

بوشهر / در زمان حاضر ۷۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان بوشهر یک نوبت واکسن خود را دریافت کرده و انتظار می‌رود با همکاری مردم تا پایان مهرماه ۸۰ درصد جمعیت این استان حداقل یک نوبت واکسن خود را دریافت کنند. 

آذربایجان غربی / میزان تزریق حداقل یک دُز واکسن کرونا در ارومیه، مرکز استان به ۷۴.۱ درصد رسید که بیشترین میزان در استان است./تاکنون بیش از یک میلیون و ۹۶۳ هزار دُز واکسن کرونا در آذربایجان غربی تزریق شده است.

سیستان و بلوچستان/ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

کرمانشاه / بیش از یک میلیون نفر از جمعیت استان کرمانشاه واکسن کرونا دریافت کردند.

مازندران/ ۶۳ درصد بابلی‌ها واکسن کرونا دریافت کردند./ در مجموع تاکنون ۱۲۰ هزار و ۳۱۷ نفر از جمعیت هدف شهرستان هر دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

گزارش‌هایی با محوریت کرونا 

بازدید میدانی خبرنگار ایرنا از مراکز واکسیناسیون / فقط ۲۰ دقیقه انتظار

اجتناب از تزریق واکسن، نه به سلامتی - وریا کرمی

تلفات روزانه کرونا به ۲۶۸ نفر رسید

روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۶۸ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۰ هزار و ۴۲۸ نفر رسید.

همچنین تاکنون ۳۸ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۶۴۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۶ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۷۹۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵۴ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۴۴۱ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته، یک میلیون ۱۷۱ هزار و ۷۸۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. از دیروز تا امروز ۸ مهرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۴ هزار و ۷۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۴۴ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۴۰ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۶۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۰ هزار و ۴۲۸ نفر رسید.

تاکنون ۵ میلیون و ۳۱ هزار و ۶۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. ۵ هزار و ۹۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۳۲ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۴۴۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha