هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به بارش رگبار و رعد و برق هشدار داد

ارومیه-ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: طبق نقشه های پیش بینی و پیش یابی، احتمال بارش رگبار و رعد و برق در شمال استان در روز های پنجشنبه و جمعه وجود دارد و بکارگیری تدابیر لازم ضروری است.

مهدی صابری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کاهش دما نیز برای تمامی نقاط آذربایجان غربی به میزان سه تا چهار درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: احتمال آبگرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن رودخانه ها در شمال استان وجود دارد و لازم است شهروندان موادر ایمنی را رعایت کنند.

صابری با بیان اینکه دمای شهرستان ارومیه بین مثبت ۶ و ۲۴ درجه سانتی گراد در نوسان بود، گفت: شهرستان چالدران با مثبت سه و پلدشت با ۲۹ درجه سانتی گراد به ترتیب خنک ترین و گرم ترین شهرهای استان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.  

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: هوا هم اکنون صاف و پایدار است و بیشترین سرعت باد از اشنویه با ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر بوده است.

وی ادامه داد: امروز پنجشنبه برسرعت وزش باد در جنوب آذربایجان غربی افزوده می شود و سرعت باد تا ۶۰ کیلومتر در ساعت نیز خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای آب و هوای خنک و کوهستانی است و سالانه ۴۵۰ میلیمتر بارندگی در این استان ثبت می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha