۸ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84488873
۰ نفر

برچسب‌ها

 پیشگیری از یک اقدام تروریستی در شرق روسیه

مسکو - ایرنا - سازمان امنیت فدرال روسیه از پیشگیری از یک اقدام تروریستی در بندر ولادی واستوک در خاور دور روسیه خبر داد.

 به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: فردی که قصد داشت بمبی را در بندر ولادی واستوک منفجر کند، دستگیر شده است.

این فرد ۳۱ سال سن دارد و از ملی گرایان افراطی روس است و رهبری گروهی به نام «پراوی پریموریا» (بروسی راست های منطقه پریموریه) را برعهده دارد. 

ماموران امنیتی، از خانه این فرد اجزای ساخت بمب و دستورالعمل برای ساخت و چهار قبضه سلاح سرد بدست آوردند.

در بیانیه روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه گفته شده است که این فرد قصد داشت با انفجار بمب، بر سیاست گذاری مهاجرتی دولت روسیه تاثیر بگذارد.

روز گذشته نیز سازمان امنیت فدرال روسیه از بازداشت ۴۸ نفر از تولیدکنندگان غیرقانونی سلاح در ۱۸ منطقه روسیه خبر داد که از آنها ۱۴۹ قبضه انواع سلاح گرم بدست آمد. 

 در روسیه با تروریست ها مبارزه بی امان می شود و برخی از تروریست ها از اتباع روسی ازجمله ملی گرایان افراطی هستند که با انگیزه های مختلف درصدد انجام اعمال تروریستی می شوند و تاکنون دهها نفر از تروریست ها در روسیه دستگیر یاکشته شده اند.

آخرین مورد عمل تروریستی در روسیه روز ۲۹ ماه شهریور رخ داد و سوتلانا پترنکو سخنگوی کمیته پیگیری قضایی روسیه از کشته شدن هشت نفر و مجروح شدن بیش از ۲۰ نفر در حادثه تیراندازی در دانشگاه پرم روسیه خبر داد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha