۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار به آسفالت راه های روستایی بیجار اختصاص یافت

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار گفت : ۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار به آسفالت راه های روستایی این شهرستان اختصاص و به تصویب شورای برنامه‌ریزی استان رسید.

علی اکبر ورمقانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با پیگیری پروژه های راه روستایی شهرستان، خوشبختانه ۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار به آسفالت راه های روستایی اختصاص و به تصویب شورای برنامه ریزی استان و شهرستان رسیده و درمرحله  مبادله موافقتنامه قرار گرفت.

او با اشاره به مشکلات آب اسلام آباد از توابع شهرستان بیجار اظهارداشت: با توجه به‌ جمعیت بالای روستا مقرر شد توسط شرکت آب و فاضلاب استان و امور آب عملیات حفر چاه انجام شود بعد از تامین حداقل ۲ لیتر بر ثانیه عملیات تجهیز ایستگاه پمپاژ و انتقال آب به ایستگاه پمپاژ فعلی اجرا گردد، هزینه اجرای پروژه حداقل ۱۰ میلیارد ریال است.

ورمقانی با اشاره به اینکه زمین فوتبال خاکی محله ریگه سیاه (شهرک پردیس) نیازمند توجه و رسیدگی است گفت: با همیاری و همکاری مسئولین شهرستانی و استان، هشت میلیارد ریال جهت احداث زمین چمن مصنوعی به شهرداری بیجار اختصاص یافت و مقرر شد عملیات زیرسازی آغاز و ظرف حداکثر یک ماه به بهره برداری برسد.

وی افزود: مصوب شد مرکز جدید نگهداری معلولان بالای ۱۵ سال به یکی از ۲ روش، اولویت اول در همین مرکز با افزایش طبقه و استفاده از طبقه همکف تجاری و اولویت دوم تامین زمین توسط اوقاف و هزینه اجرا توسط سازمان مدیریت و بهزیستی اقدام شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha