ایران در وارد کردن ضربه اول و پیشدستانه نظامی نیز قدرتمند شده است

مشهد- ایرنا- رییس دفتر عقیدتی - سیاسی فرمانده کل قوا گفت: افزایش قدرت نظامی ایران از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس است و امروز، از نظر وارد کردن ضربه اول و پیشدستانه نظامی هم قدرتمند هستیم و چنین قدرتی را داریم اما از آن استفاده نمی‌کنیم و نمی‌خواهیم آغازگر تهاجم باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم امام رضا(ع) افزود: از قدرت خود در سطح متقابل استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: حسنین هیکل روزنامه نگار مصری خطاب به ایرانیان می‌گوید درک درستی از ولایت‌فقیه ندارم ولی شما قدر ولایت فقیه را بدانید. در طول تاریخ ۲ بار به ساحل مدیترانه نزدیک شدید یک بار در زمان هخامنشیان با تکیه بر سلاح و امروز با قدرت ولایت فقیه. اما هیکل، اگر امروز بود می‌گفت از سواحل مدیترانه هم عبور کرده‌اید و به باب المندب رسیده‌اید و این نشان می‌دهد ولایت فقیه در اقتدار و انسجام و وحدت گرایی نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.

رییس دفتر عقیدتی - سیاسی فرمانده کل قوا گفت: شکل گیری نیروهای منسجم مکتبی، شکل گیری جبهه مقاومت از مدیترانه تا باب‌المندب و توسعه عمق راهبردی ما و شکل‌گیری ۶ قدرت نظامی، مردمی و مکتبی حزب الله در لبنان، حماس و جهاد اسلامی در فلسطین، حشدالشعبی در عراق و انصارالله در یمن و نیروهای مدافع حرم در سوریه از دیگر دستاوردهاست.

سعیدی افزود: در نقطه مقابل، امروز آمریکایی‌ها در بدترین شرایط خود قرار دارند ناتوان در حفظ پیروزی و ائتلاف سازی هستند و ابتکار عمل را به رقبا واگذار کرده اند و در مهار رقبای خود هم دچار مشکل هستند.

وی با اشاره جنگ تحمیلی ادامه داد: طی جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران چهار محور آمریکا و اروپا، شوروی سابق، رژیم‌های مرتجع و رژیم بعث عراق در یک نقطه متمرکز علیه انقلاب اسلامی متحد شدند.

رییس دفتر عقیدتی- سیاسی فرمانده کل قوا گفت: در تاریخ کمتر دیده شده که ۲ ابرقدرت در یک موضوع متمرکز شوند و با هم همکاری کنند اما در جنگ تحمیلی، آمریکا و شوروی علیه انقلاب اسلامی کنار هم قرار گرفتند و به کمک رژیم صدام رفتند.

سعیدی افزود: بعد از امام خمینی(ره) هم با رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری همه توطئه‌ها و جنگهایی که هدف نهایی آن انقلاب اسلامی بود به شکست انجامید که از جمله اینها، جنگ بالکان، جنگهای اول و دوم عراق، افغانستان، جنگهای ۳۳، ۵۲ و هشت روزه لبنان، جنگ غزه و سوریه است که در همه اینها رهبر معظم انقلاب میراث امام(ره) را به خوبی پاسداری کردند.

وی اضافه کرد: امروز عده‌ای می‌گویند چرا با طالبان مقابله نکردید؟ این امور و مدیریت در عرصه منطقه و جهانی هوشمندی بالایی می‌خواهد که امام در اوج هوشمندی بود و رهبر معظم انقلاب نیز در اوج هوشمندی میراث گران‌سنگ امام را محافظت کردند.

در این مراسم چند نفر از خانواده شهدا تجلیل شدند و صادق آهنگران نیز نوحه سرایی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha