انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان الکترونیکی در حال برگزاری است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان بر لزوم مشارکت حداکثری اعضای سازمان نظام مهندسی در نهمین دوره انتخابات هیات مدیره این سازمان در استان تاکید کرد و گفت: این دوره از انتخابات برای نخستین بار به منظور جلوگیری از شیوع کرونا بصورت الکترونیکی در حال برگزاری است. 

عطاء الله‌ اکبری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: سازمان نظام مهندسی نقش مهمی در کیفیت ساخت وسازها و همچنین رعایت ضوابط ومقررات ملی ساختمان برعهده دارد بنابراین تشکیل هیات مدیره‌ای مسوول، متعهد و قانونمند می‌تواند منجر به توسعه تعالی مهندسی، تامین حقوق شهروندی و حفظ جایگاه سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان شود.
وی گفت: در این دوره از انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان ۲۱ نفر به عنوان داوطلب در سه گروه عمران، تاسیسات و معماری و شهرسازی معرفی شده‌اند.
مدیر کل راه و شهرسازی  سیستان و بلوچستان بیان کرد: چهار هزار و ۹۰۰ نفر از اعضای نظام مهندسی استان به صورت غیر حضوری و الکترونیکی می‌توانند در چهار چوب معین به داوطلب‌های شایسته و اصلح رای دهند.
وی گفت: تعداد اعضای مورد نیاز هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ۹ نفر است که از این تعداد پنج نفر در گروه عمران، ۲ نفر در گروه تاسیسات، یک نفر تاسیسات برقی، یک نفر تاسیسات مکانیکی و ۲ نفر نیز گروه معماری و شهرسازی خواهند بود.
اکبری با اشاره به نحوه برگزاری نهمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تاکید کرد: امروز همزمان با برگزاری انتخابات، رای دهندگان (اعضای سازمان) از طریق یک لینک که در اختیارشان قرار می‌گیرد به سیستم رای‌دهی اینترنتی متصل خواهند شد و پس از احراز هویت می‌توانند به نامزدهای مورد نظر خود رای دهند.
وی ادامه داد: نرم‌افزاری که برای برگزاری این انتخابات استفاده می‌شود گواهی آزمون امنیتی را از مراجع معتبر و قانونی اخذ کرده و از امنیت لازم جهت مخفی بودن آرای رای‌دهندگان و عدم امکان دسترسی اشخاص حقیقی و حقوقی به آرای ماخوذه برخوردار است.
مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: در پایان زمان قانونی انتخابات، کار شمارش آرا آغاز می‌شود و نتایج آن نیز به تفکیک رشته و آرا ماخوذه اعلام خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha