درخواست رییس فدراسیون کارگری از وزیر ورزش

تهران - ایرنا - رییس فدراسیون کارگری با اشاره به اهمیت ورزش در جامعه کارگری گفت: از وزیر ورزش و جوانان درخواست داریم با بازنگری در آیین‌نامه‌های موجود، شرایطی را فراهم آورند تا نگاه متفاوتی به ورزش این قشر از جامعه ایجاد شود.

جواد رمضی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر اساس آخرین آمار حدود ۱۴ میلیون نفر جامعه آماری در سطح کشور داریم که ۵۰ درصد آنها در مسابقات استانی و کشوری شرکت می‌کنند، ورزش در این بخش از کشور که نیروی مولد و چرخ تولید کشور را شامل می‌شود بسیار مهم است و امیدوارم با تغییر رویکردها، شاهد نگاه متفاوتی به ورزش کارگری و قهرمانان این فدراسیون باشیم.

وی ادامه داد: سومین دوره مسابقات جهانی شرکت‌ها از ۱۴ تا ۱۸ مهر به میزبانی یونان و در شهر آتن برگزار می‌شود که کاروان اعزامی کشورمان با نام جهادگران تولید در ۶ رشته ورزشی با ۱۴ تیم، ۱۱۵ ورزشکار و همراه و با حمایت ۸ واحد تولیدی از ۷ استان در رشته‌های دوومیدانی، فوتبال، والیبال ساحلی، تنیس روی میز، شنا و دارت به این رقابت‌ها اعزام خواهد شد که ۷ بانوی ورزشکار نیز در جمع نفرات اعزامی حضور دارند و امیدواریم نتایج خوبی نیز کسب شود. این مسابقات با حضور ۳۵ کشور و با شرکت ۴ هزار ورزشکار در ۲۸ رشته برگزار می‌شود.

رئیس فدراسیون ورزش کارگری تاکید کرد: افزایش رشته‌ها با هدف شانس مدال‌آوری قهرمانان یکی از سیاست‌های ما در شرایط کنونی است، این خواسته و سیاست‌گذاری باید با هدف و رویکرد شرکت‌ها نیز همراه باشد. برای همین دوره تلاش کردیم که تعداد نفرات را افزایش دهیم اما از یک سو به دلیل بالا بودن سطح مسابقات و از سویی محدودیت‌های مالی برای برخی از شرکت‌ها در نهایت این مساله منتهی به آن شد که در رشته‌های انفرادی که شانس مدال بیشتری داشتیم راهی یونان شویم. 

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا در خصوص این که برای جذب حامیان مالی و معنوی و تلاش برای ارتقای سطح زندگی قهرمانان کارگری چه برنامه‌هایی را در دستور کار دارید، گفت: به دنبال فرهنگ‌سازی هستیم تا اهمیت ورزش در مجموعه کارگری نهادینه شود، بخشی از تشویق‌ها و حمایت‌هایی که وجود دارد را دریافت می‌کنیم اما از وزیر ورزش می‌خواهیم به ورزش کارگری با رویکردی متفاوت نگاه کنند، این را قبول داریم که سطح ورزش ما به ورزش حرفه‌ای نمی‌رسد اما انگیزه‌های مالی و معنوی موجب می‌شود شاهد شور و نشاط در جامعه کارگری باشیم و با توجه به تعداد نفراتی که در این بخش از کشور وجود دارد شاهد یک حرکت خوب و قابل توجه در حوزه ورزش و سلامتی خواهیم بود.

رمضی تاکید کرد: اگر در آئین‌نامه‌های مربوطه بازنگری شود و قهرمانان ما نیز از شرایط مناسبی برخوردار شوند بدون شک اتفاقات خوبی در سطح ورزش کارگری خواهد افتاد که ماندگار خواهد شد. امیدوارم با درایت وزیر ورزش و جوانان شاهد این امر مهم باشیم. 

وی با اشاره به شرایط سخت کرونایی و مشکلاتی که در اعزام تیم‌ها وجود دارد، افزود: باید از تمامی عزیزانی که کمک کردند تا در مسابقات یونان حضوری پررنگ داشته باشیم تشکر کنم چرا که بر اساس آخرین اخباری که دریافت کردیم تمامی روادید کاروان اعزامی صادر شده و مشکلی از این بابت نداریم.

رمضی افزود: مشارکت جامعه کارگری و حمایت واحدهای صنعتی و تولیدی نشان داد شرایط خوبی وجود دارد. همچنین از حمایت کمیته ملی المپیک هم باید تشکر کنم چراکه به خوبی از ما حمایت کردند.

رئیس فدراسیون ورزش کارگری تصریح کرد: رقابت فوتبال شرکت‌ها را آبان سال جاری به میزبانی امارات پیش رو داریم که تیم فوتبال مس سرچشمه نماینده ایران است، در حوزه فوتبال که پر طرفدار هم است، نگاه تخصصی داریم. 

وی خاطرنشان کرد: جوایز ورزشکارانی که به مسابقات جهانی کارگری اعزام می‌شوند از طریق وزارت ورزش و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود و جوایز مسابقات جهانی شرکت‌ها از طریق شرکت‌ها پرداخت خواهد شد. البته شرایط در این دوره از مسابقات سخت‌تر است و امیدوارم جایگاه قبلی را تکرار کنیم.

وی ادامه داد: مهم‌ترین مشکل ما تضعیف قوانین بالادستی حمایتی است، هرچند قوانین خوبی تدوین شد، اما چند سالی است که در این بخش ضعف داریم.حذف تبصره ماده ۳۸ از قانون مالیات بر ارزش افزوده ضربه بزرگی به ورزش کارگری وارد کرد که انگیزه ورزشکاران را از بین برده و اصلاح آن مستلزم این است که مراجع رسمی در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

او هم‌چنین به کسب سه کرسی جهانی در دوره گذشته اشاره کرد و افزود: در دوره قبل که تیم ایران شرکت کرد توانستیم یکی از کرسی‌های جهانی را کسب کنیم و در این دوره نیز کاندیدای سه کرسی در رشته های فوتبال، جودو و ژیمناستیک هستیم که امیدواریم این کرسی‌ها را کسب کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha