۷ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۴۷
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84488589
۰ نفر

برچسب‌ها

سجادی: ورزش بانوان نیاز به خودکفایی دارد

کرمان - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ورزش بانوان باید مستقل شود و این حوزه نیاز به خودکفایی دارد و این ۲ مورد بایستی در کنار هم باشند گفت: در مجلس شورای اسلامی به صورت برجسته اعلام کردم برای این بخش برنامه دارم.

به گزارش ایرنا، حمید سجادی شامگاه چهارشنبه در دیدار با تیم بانوان شهرداری سیرجان نماینده کشور در رقابت های آسیایی افزود: ورزش بانوان باید مربی، داور و مسئول سالن و هرآنچه نیاز است را داشته باشد و در مقاطعی به این سمت رفتیم که متوقف شد و مجدد ادامه خواهد یافت.

منش پهلوانی فقط مخصوص آقایان نیست

وی خطاب به بانوان ورزشکار تیم فوتبال شهرداری سیرجان گفت: شما بانوان شایسته‌ای در رقابت‌های آسیایی خواهی بود و رفتار و فرهنگ شما در این مسابقات، حتما موید فرهنگ و شعور بالای ایرانیان خواهد بود.

سجادی یادآور شد: مدال های جهانی و آسیایی بسیاری آمد و رفت، رکوردهایی زده شد که برخی مانده و برخی بعدا ارتقا یافت زیرا این حوزه مانند یک رود روان است.

وی ادامه داد: آنچه از ورزش می‌ماند فرهنگ، رفتار و منش پهلوانی است و اینکه ما از سکوی قهرمانی به سکوی پهلوانی برسیم.

وی عنوان کرد: پهلوانی فقط خصلت مردان نیست بلکه در ورزش بانوان هم فرهنگ پهلوانی داریم و بانوان نیز در ورزش می‌توانند به سمت این منش بروند.

وی با بیان اینکه چندی قبل فرصت طلایی و ارزشمندی نصیب جامعه ورزش ایران شد گفت: به زیارت مقام معظم رهبریم رفتیم و حدود هشت سال پیش نیز در معیت پیشکسوتان به دیدار ایشان رسیدم.

سجادی ادامه داد: هر ۲ بار در معیت تیم های ورزشی این سعادت را داشتم که به خدمت معظم له برسم و ایشان آنقدر امیدوارانه از ورزش بانوان نام بردند و از موفقیت شما خوشحال هستند، که فرمودند اینکه شما با حجاب روی سکوی قهرمانی می روید ارزشمند و موجب خوشحالی است.

وی تاکید کرد: نمی توان بر روی حجاب بانوان ورزشکار و بر روی سکوی قهرمانی قیمت گذاشت، زمانی که دیدگاه مقام معظم رهبری توجه به این مقوله است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: از سوی دیگر ریاست جمهوری امروز جویای نحوه حضور بانوان در رقابت های ورزشی شدند که نشان می‌دهد ایشان هم بسیار به این موضوع اهمیت می‌دهد.

وی گفت: شما در کشوری ورزش می کنید که مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و سایر مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی دلسوزانه پیگیر ورزش بانوان هستند.

وی با اشاره به نحوه مراقبت از ورزشگاه بانوان سیرجان گفت: افراد نگهدارنده چمن ورزشگاه دلسوز ورزش هستند که حتما بایستی تشویق شوند و پیست خاکی سیرجان باید برای فعالیت های دو و میدانی در کنار فوتبال آماده شود.

سجادی خاطرنشان کرد: آینده درخشان پیش روی شماست اما ورزش همه چیز نیست و اکنون بهترین دوران پیش روی ورزش شما است لذا باید با بهترین کیفیت باشد و چشم امید بانوان ورزشکار به آینده شما است.

وی ادامه داد: امروز خادم شما هستم و از روز اعتماد دولت و مجلس، تا روزی که توفیق خدمت داشته باشم، به شما قول می‌دهم که ورزش ایران برای همه ایرانیان باشد.

وی اظهار داشت: توجه ویژه به تمامی مناطق خاص فقط منحصر به ایران نیست و در تمامی دنیا اینگونه است.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: ۲۰۶ کشور شرکت کننده در المپیک توکیو شرکت کردند و تعداد اعضای این کمیته بیش از اعضای کشورهای عضو سازمان ملل است.

سجادی بیان داشت: علاوه بر توجه ویژه به ورزش بانوان، طرح‌های مختلفی از جمله آمایش سرزمینی را در زمینه ورزش و ورزشکاران و زیرساخت‌ها آغاز کردیم.سجادی: ورزش بانوان نیاز به خودکفایی دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha