امام جمعه همدان: راه تحقق عدالت اقتصادی طراحی الگوی اسلامی پیشرفت است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: راه تحقق عدالت اقتصادی در کشور طراحی الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت است که مقام معظم رهبری نیز بارها نسبت به این موضوع تاکید داشته‌اند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «حبیب الله شعبانی موثقی» روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از یادگاران جامعه کار و تولید در دوران دفاع مقدس افزود: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری هر برنامه اقتصادی باید پیوست عدالت داشته باشد و ثروت به درستی بین همه جامعه تقسیم شود.

وی با بیان اینکه در توسعه غربی کارگر ابزاری برای سود رساندن بیشتر به دیگران است یادآور شد: در اسلام کارگر هر مجموعه‌ باید به سهام‌دار تبدیل شود و برای خود کار کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان تاکید کرد: اگر امروز به ضوابط شهدا برگردیم به طور قطع جمهوری اسلامی در عرصه اقتصاد به عدالت دست پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی افزود: جامعه‌ای که به دنبال پیاده کردن ارزش‌ها و آرمان‌های الهی باشد با موانعی روبرو خواهد بود.

وی یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی را تحقق مبارزه با فساد و ایجاد عدالت در جامعه دانست و گفت: تا زمانی که امنیت برقرار نباشد حتی جامعه کارگری نیز نمی‌تواند برای تولید ثروت اقدام کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه وجود امنیت بستر رشد و توسعه کشور را فراهم می‌کند خاطر نشان کرد: در دوران جنگ به دلیل وضعیت کشور توسعه اقتصادی چندانی را شاهد نبودیم اما بعد از دوره سازندگی وارد عرصه اقتصادی شدیم.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی با اشاره به اینکه امنیت بدون مبارزه و جهاد به دست نمی آید عنوان کرد: شهدایی همچون شهید سلیمانی‌ها و شهید همدانی‌ها و دیگر شهدا، رزمندگان و جوانان با ایجاد امنیت زمینه را برای رشد جامعه فراهم کردند.

وی با بیان اینکه باید به چرایی عدم دستیابی به عدالت در مساله اقتصاد بپردازیم گفت: با وجود آنکه شهدا زمینه را برای رشد کشور آماده کرده‌ بودند اما در دستیابی به عدالت در عرصه اقتصاد موفق عمل نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه پیشرفت همراه با عدالت مورد تایید اسلام است اظهار داشت: دستیابی به پیشرفت بدون عدالت وضعیت همانند اقتصاد آمریکا را در پی خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha