۲ هزار نیروی پلیس، امنیت زائران اربعین را در ایلام تامین می کنند

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی ایلام گفت: بیش از ۲ هزار نیرو پلیس، امنیت زائران عتبات عالیات را در این استان تامین می‌کنند و وظیفه برقراری نظم در پایانه را برعهده دارند.

سردار دلاور القاصی مهر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پایانه مرزی مهران اظهار داشت: هم اکنون ۲۰۰ نیروی گشتی پلیس انتظامی و پلیس راه نیز در جاده های ایلام  مستقر هستند.

وی افزود: پلیس انتظامی همواره بر اساس وظیفه ذاتی خود برقراری نظام و امنیت در جامعه را برعهده دارد که در کنگره اربعین نیز با تمهیدات و برنامه ریزی انجام شده نیروهای پلیس با همه توان خود برای تامین امنیت تلاش می کنند.

فرمانده انتظامی ایلام ادامه داد: با تمهیدات اتخاذ شده  نیروهای پلیس راه در مناطق تعیین شده برای تسهیل در عبور و مرور زائران در پایانه و شهر مهران مستقر هستند تا زائران به راحتی بتواند پس از ورود به کشور راهی محل سکونت خود شوند.

سردار القاصی مهر تاکید کرد:  همه نیروهای پلیس مستقر در پایانه مرزی مهران تا زمانیکه تمامی زائران به مرز مهران و کشور وارد شوند، مستقر هستند.

وی اضافه کرد: همچنین نیروهای پلیس استان در اطراف مواکب و محل تجمع زائران حضوری فعال دارند و تاکنون با وجود این نیروهای پرتلاش هیچ سرقتی گزارش نشده و مشکلی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیکترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است.

بر اساس موافقت مسووولان عراقی امسال تنها ۶۰ هزار زائر از طریق هوایی مجوز حضور در پیاده روی اربعین دریافت کردند که بسیاری از آنها تنها بلیط رفت داشتند و بدون شک برای بازگشت از مسیر مرز مهران به کشور باز می گردند.

مرز مهران به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرزهای پرتردد کشور برای سفر به عتبات عالیات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha