اقتدار ایران اسلامی مرهون ایثارگری رزمندگان و شهدا است

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: اقتدار ایران اسلامی به سبب ایثارگری‌های رزمندگان و شهدای والامقام دفاع مقدس حاصل شده و حضور در جمع این عزیزان را باعث افتخار می‌دانم.

به گزارش ایرنا، دکتر «محمدابراهیم اعلمی آل آقا» روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از ایثارگران دانشگاه رازی،  معرفت‌شناسی و معنویت‌گرایی را از ویژگی‌های ایثارگران دانست و افزود: حقیقتاً فداکاری ایثارگران و شهدای گرانقدر مسوولیت سنگینی بر عهده مسوولین نهاده که باید حافظ و پاسدار این انقلاب و دستاوردهای امام راحل (ره) باشیم.

وی استقلال امروز کشور را حاصل مجاهدت، ایثار و فداکاری رزمندگان، ایثارگران، شهدا، جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا دانست و افزود: مقام معظم رهبری در پایان مراسم عزاداری اربعین حسینی سال ۱۴۰۰ خطاب به جوانان و دانشجویان فرمودند: «به مسئله‌ «تبیین» اهمیت بدهید می‌توانید در این زمینه به معنای واقعی کلمه جهاد کنید.» در این راستا رسالت ما آگاه‌سازی نسل جوان و دانشجویان و معرفت‌افزایی است.

اعلمی‌آل‌آقا بیان کرد: امروز کشور ما نیازمند همت جمعی قشر عظیم دانشگاهی برای تقویت معرفت و معنویت است. ایران اسلامی از وجود عالمان وارسته‌ای برخوردار است که نور علمشان باید فضای کشور را پر کند تا مردم از برکات علما در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوند و زندگی بهتر توأم با معنویت برای مردم ما حاصل شود.

وی با بیان اینکه شهدا و ایثارگران هیچ چشم‌داشتی به مطامع دنیوی نداشته‌اند، افزود: برای پاسداشت از آرمان‌های والای شهدا و مجاهدت ایثارگران، نباید اجازه داد که مادی‌گرایی بر فضای معنوی حاکم شود.

او تاکید کرد که باید نسبت به فضای عمومی جامعه حساس باشیم و مناقشات فردی یا نفسانی سبب مخدوش شدن این فضای قدسی نشود.

رییس دانشگاه رازی در ادامه توجه به مطالبات ایثارگران و رفع مشکلات کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: یقیناً مطالبه‌گری ایثارگران تضمین ‌کننده آینده کشور، جوانان و مردمی است که همواره امیدشان به انقلاب بوده است.

وی یادآور شد: بسیار خرسندیم که در هفته دفاع مقدس، دانشگاه رازی افتخار میزبانی همایش بین‌المللی «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» را داشت و فضای معنوی بر این مجموعه حاکم شد. امیدواریم با همّت همه عزیزان در جهت تبیین ارزش‌های دفاع مقدس، مجاهدت ایثارگران و شهدای گرانقدر همواره کوشا باشیم.

به گزارش ایرنا، استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و هزار و ۷۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha