مرز تجاری مهران تا شنبه تعطیل است

ایلام - ایرنا - مدیرکل گمرک ایلام گفت: مرز تجاری مهران طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین تا شنبه هفته آینده برابر با ۱۰ مهرماه تعطیل است و هیچ کالایی ترخیص نخواهد شد.

روح الله غلامی روز چهارشنبه در در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پایانه مرزی مهران اظهار داشت: تا کنون ۳۸۰ دستگاه وسیله نقلیه حامل تجهیزات موکب ها و آب معدنی از مرز مهران خارج شده است که ۱۹ دستگاه آمبولانس و ۱۱ دستگاه نیز خدمات‌رسان است.

وی افزود: برای هر ۳۸۰ دستگاهی که طبق مجوز از مرز مهران عبور کردند گمرگ تشریفات قانونی را اخذ کرده و پس از انجام  مراحل قانونی این وسایل نقیله از مرز مهران راهی عراق شدند.

مدیرکل گمرک ایلام ادامه داد: گمرگ ایلام بر حسب وظیفه ذاتی خود تمامی چمدان ها و بارهای زائران ورودی به کشور را با دستگاه کنترل می کند.

غلامی تاکید کرد: گمرک ایلام در اربعین امسال با تدابیر اتخاذ شده تنها با استفاده از نیروی موجود استان بصورت سه شیفت در حال فعالیت است.

وی یادآورشد: ۴۶۶ میلیون دلار کالا در ۶ ماهه نخست سال جاری به وزن ۹۱۴ هزار تن به کشور عراق صادر شده است که به لحاظ وزنی ۱۷۸ درصد و به لحاظ ارزش دلاری ۱۵۵ درصد در مقایسه با سال گذشته رشد صادرات داشته ایم.

به گفته غلامی در سال ۹۹ در مجموع ۵۵۳ میلیون دلار کالا به کشور عراق صادر شده است.

به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است.

بر اساس موافقت مسوولان عراقی امسال تنها ۶۰ هزار زائر از طریق هوایی مجوز حضور در پیاده‌روی اربعین دریافت کردند که بسیاری از آنها تنها بلیط رفت داشتند و بدون شک برای بازگشت از مسیر مرز مهران به کشور باز می‌گردند.

مرز مهران به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرزهای پرتردد کشور برای سفر به عتبات عالیات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha