بادامچیان: ایران طرفدار روابط احترام‌آمیز و متقابل با همه ملت‌ها است

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران طرفدار روابط احترام‌آمیز و متقابل براساس ارزش‌های انسانی و الهی با همه کشورها و ملت‌هاست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران این حزب افزود: نطق آیت‌الله سید ابراهیم رییسی نطق جامع و دربرگیرنده مواضع انقلابی رهبری و مردم بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: رییس جمهوری به آمریکا گفت که ملت ما به شما اعتماد ندارد و معتقد است مقاومت جواب می‌دهد و دولت وی در مذاکراتی که نتیجه‌اش لغو همه تحریم‌ها نباشد شرکت نمی‌کند.

بادامچیان با اشاره به این سخنان رییس جمهوری که «هژمونی آمریکا در جهان شکست خورده و در درون و برون دچار بحران است» و اینکه «تحریم یک ابزار جنگی علیه ملت‌هاست و ما با این ابزار و صاحبان آن خواهیم جنگید» گفت: این موضع هوشمندانه و مقتدرانه است که متاسفانه در دولت قبلی آن را مشاهده نمی‌کردیم.

ایران طرفدار روابط احترام‌آمیز و متقابل براساس ارزش‌های انسانی و الهی با همه کشورهاست

وی تصریح کرد: ایران اسلامی طرفدار روابط احترام‌آمیز و متقابل براساس ارزش‌های انسانی و الهی با همه کشورها و ملت‌هاست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: زورگویی و قلدری و روحیه استکباری آمریکا و همدستانش به بن بست و شکست رسیده و کشورهای جهان نیاز به تجدیدنظر در سیاست‌ها و مواضع خود دارند.

بادامچیان تاکید کرد: اگر دبیرکل سازمان ملل می‌گوید ما در مسیر نادرستی حرکت می‌کنیم و جهان در لبه پرتگاه است، پس نیاز به بازنگری در سیاست‌ها و رفتارهای بین‌المللی حتی در سازمان ملل هست.

دولت‌های جهان باید سیاست خود با ایران را با محورهای ارائه شده توسط آیت‌الله رییسی تنظیم کنند

بادامچیان تصریح کرد: سیاست‌های غلط آمریکا در ایران در این سال‌ها، از براندازی نظام و آشوب و فتنه‌گری تا فروپاشی از درون همه احمقانه بوده است و دولت‌های جهان باید سیاست خود با ایران را جدای از آمریکا، با محورهای ارائه شده توسط آیت‌الله رییسی تنظیم کنند.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو با تقدیر از دولت در تامین واکسن کرونا، گفت: سیاست صحیح دولت در تامین واکسن، گستردگی اقدام که موجب کاهش فوتی‌ها شد موجب قدردانی است.

بادامچیان همچنین از تیم اقتصادی دولت خواست با چاره‌جویی درباره تورم و جلوگیری از بالارفتن بی‌رویه قیمت‌ها و با اقدامات ضربتی، اقتصاد معیشت مردم را فعال کنند.

وی رحلت عالم ذوالفنون علامه حسن‌زاده آملی را به رهبر معظم انقلاب، حوزه‌های علمیه، شاگردان و علاقمندان ایشان و نیز فرزندان و به ویژه مردم استان مازندران و آمل تسلیت گفت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین به آسمانی شدن نوجوان فداکار ایذه‌ای، علی لندی اشاره کرد و آن را نمونه‌ای از ایثار، فداکاری، شجاعت، ایمان و از خودگذشتگی نسل جوان کشور دانست.

بادامچیان با تسلیت این حادثه تلخ گفت: نام و یاد این نوجوان از خودگذشته در کنار دهقان فداکار جاودانه خواهد ماند.

وی همچنین درگذشت مبارز مومن، صادق، بی‌توقع و با تقوای جهادی مرحوم حاج هاشم امانی که مظهر جهاد مخلصانه و خدمات مومنانه بود را به همگامان او در جهاد و مبارزه علیه طاغوت به ویژه حزب موتلفه اسلامی تسلیت گفت و از طرف حزب، خانواده، همرزمان و همگامان آن مرحوم از پیام ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای قدردانی کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha