نزاع نمایندگان مجلس تایوان بر سر مدیریت کرونا

تهران – ایرنا – اعتراض نمایندگان مجلس تایوان از حزب مخالف دولت به نحوه مدیریت محدودیت‌های کرونایی هنگام سخنرانی رئیس مجلس تایوان به جنجال و نزاع منجر شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه فاکس نیوز آمریکا ، این نزاع روز سه‌شنبه درحالی روی داد که "سو تسنگ – چانگ" رئیس مجلس سخنرانی سالانه خود درباره عملکرد دولت را با تمرکز بر مساله امنیت ملی و اقتصاد شروع کرده بود.

در جریان این درگیری‌ها چند نماینده مجلس به زمین افتادند و برخی بطری‌های آب را به سمت مخالفان پرتاب کردند و "سو" موفق به ادامه سخنرانی خود نشد.

حزب ملی‌گرا (ناسیونالیست) تایوان از دولت این کشور در ارتباط با نحوه پاسخ به همه‌گیری کرونا انتقاد کرده است و قانونگذاران مخالف دولت روز سه‌شنبه اقدام اخیر دولت در کاهش محدودیت‌های قرنطینه کرونا را "نقض بزرگ" قلمداد کرده و به آن اعتراض کردند.

تایوان در ماه‌های مه و ژوئن امسال (اردیبهشت و خرداد) با شدت شیوع کرونا رو به رو شد که در آن بیش از 800 نفر جان خود را از دست دادند.

ماه نوامبر گذشته هم اعتراض نمایندگان مخالف دولت به لغو ممنوعیت واردات گوشت خوک از آمریکا به درگیری فیزیکی در پارلمان تایوان منجر شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha