نشان فداکاری به شهید علی اسلامیت تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «علی اسلامیت» تعلق گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «علی اسلامیت» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید علی اسلامیت در اسفندماه ۱۳۳۷ در شهر قم به دنیا آمد. پس از اخذ مدرک دیپلم، در سال ۱۳۶۰ وارد دانشکده افسری ارتش شد و پس از طی دوره‌های مختلف در سال ۱۳۶۴ به لشکر ۲۸ کردستان منتقل و مشاغلی همچون معاون گروهان و فرماندهی گروهان سوم گردان ۱۱۶ پیاده را عهده‌دار شد.

شهید اسلامیت در سال ۱۳۶۵ راهی جبهه‌های جنگ شد و سرانجام این شهید والامقام در تاریخ ۱۷ مردادماه ۱۳۶۶ در عملیات «نصر ۶» به مقام شهادت نائل آمد.

پیکر پاک این شهید تاکنون مفقود است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha