۷ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۳
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84487565
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر کشور عراق: شمار زائران اربعین به ۱۷ میلیون نفر رسید

تهران – ایرنا – مقام های عراقی در تازه ترین اظهار نظر، آخرین آمار زائران اربعین حسینی را اعلام کردند و گفتند که ۱۷ میلیون نفر در آیین های چهلم امام حسین (ع) شرکت کردند.

به گزارش ایرنا، «عثمان الغانمی» وزیر کشور عراق در نشست مطبوعاتی مشترک با «نضیف الخطابی» استاندار کربلا از افزایش شمار زائران امسال اربعین حسینی خبر داد.

افزایش شمار شرکت کنندگان در آیین های اربعین حسینی در حالی است که به علت محدودیت های کرونایی زائران خارجی از جمله میلیون ها نفر زائر ایرانی نتوانستند به شکل انبوه و طبق سنت هر سال به عراق سفر کنند.

وزیر کشور عراق در این نشست اعلام کرد که جمعیت زائران اربعین امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۱۷ میلیون نفر رسید.

شمار زائران آیین های اربعین سال گذشته ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود که امسال ۲.۵ میلیون نفر به این آمار افزوده شده است.

وزیر کشور عراق یادآور شد که امسال شمار زائران اربعین حسینی ورودی به کربلا ۱۷ میلیون نفر بود.

الغانمی تاکید کرد که با وجود این جمعیت میلیونی هیچ حادثه امنیتی رخداد نداد و «طرح امنیتی ویژه اربعین» با موفقیت اجرا شد.

استاندار کربلا نیز در این نشست مطبوعاتی گفت که همه طرح های خدماتی ویژه اربعین با موفقیت اجرا و برای اجرای آنها نزدیک به ۱۰۰ هزار نیروی انسانی و کارکنان دستگاه های اجرایی به کار گرفته شد.

عتبه حسینی پیشتر و قبل از اعلام وزیر کشور عراق خبر داد که سامانه شمارش الکترونیکی زائران از هفتم صفر تا ظهر ۲۰ صفر (۱۵ تا ۲۸ سپتامبر) ۱۶ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۵۴۲ زائر ورودی را از پنج مسیر اصلی بغداد ـ کربلا، نجف ـ کربلا، بابل ـ کربلا، و دو جاده حسینیه ـ کربلا به این شهر را ثبت کرده است.

آیین اربعین امام حسین (ع) بزرگ ترین و باشکوه ترین گردهمایی و اجتماع دینی در جهان به شمار می رود که در سال های پیش از همه گیری ویروس کرونا جمعیت شرکت کننده در آن به بالای ۲۰ میلیون نفر  هم رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha