توجه به ورزش کارگری به عنوان نیروی مولد جامعه امری ضروری است

تهران- ایرنا- در نشست خبری فدراسیون ورزش کارگری به اهمیت و توجه ورزش به این قشر از جامعه تاکید شد.

به گزارش ایرنا، نشست خبری سومین دوره رقابت های جهانی ورزش کارگری شرکت ها امروز و با حضور عبدالحمید احمدی معاونت ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، جواد رمضی رییس این فدراسیون و سید امیر حسینی رییس انجمن شرکت ها و کمپانی ها برگزار شد.

در ابتدای این مراسم امیر حسینی با اشاره به شرایط مسابقات گفت: ما اولین بار در فرانسه و در دومین دوره مسابقات شرکت کردیم و الان قرار است در یونان و در سومین دوره این مسابقات به میدان برویم.

وی ادامه داد: در این شرایط سخت کرونایی کار سختی داشتیم و برای هماهنگی و آماده سازی تیم و کاروان نیاز به اقدامات بسیاری بود که به خوبی انجام شد .در کاروان اعزامی به بانوان توجه شده و امروز  ۱۱ بانوی ورزشکار را در قالب تیم اعزامی خواهیم داشت و هدف ما این است در دوره های بعدی حضور بانوان را افزایش دهیم.

در ادامه این نشست عبدالحمید احمدی گفت: در آستانه اعزام کارمندان شرکت ها به مسابقات جهانی هستیم و من خوشحالم که فعالیت بدنی این قشر از جامعه در قالب انجمن شرکت ها مورد توجه قرار گرفته و برنامه های متنوع ورزشی برای آنها برگزار می شود.

وی افزود: کم تحرکی یکی از چالش های بزرگ در جامعه ما است که موجب شده بیماری های غیرواگیر و هزینه های درمان افزایش چشمگیری داشته باشد و ما باید فعالیت بدنی را مورد توجه قرار دهیم، به ویژه قشر کارگری که چرخ مولد تولید کشور هستند.

احمدی ادامه داد: ورزش در ۱۴ میلیون کارگر کشور بسیار مهم و قابل تاکید و توجه است و با مدیریت وزارت رفاه و فدراسیون ورزش کارگری برنامه ها را مورد توجه قرار دادیم تا این قشر تاثیرگذار به خوبی دیده شوند.

وی خاطر نشان کرد: مسابقات بین المللی کارگری نقش بسیار مهمی در ایجاد انگیزه دارد و این مسابقات شرایطی را فراهم می کند که سایرین نیز به ورزش روی آورده و در یک سطح بین المللی حضوری موفق داشته باشند. 

رمضی رییس فدراسیون در ادامه این نشست گفت: در ابتدا باید از تمامی عزیزانی که کمک کردند تا در این مسابقات حضوری پررنگ داشته باشیم تشکر می کنم. بر اساس اخباری که دریافت کردیم تمامی روادید کاروان اعزامی صادر شده و مشکلی از این بابت نداریم.

وی ادامه داد: سومین دوره در آتن یونان برگزار می‌شود که به دلیل کرونا با کمی تاخیر شاهد برگزاری آن هستیم. در دوره قبلی در فرانسه مقام سوم را در حضور ۲۵ کشور به دست آوردیم و در این دوره که از ۱۴ تا ۱۹ مهر برگزار می‌شود ۳۵ کشور و ۴ هزار ورزشکار در ۲۸ رشته به مصاف هم می‌روند.

رییس فدراسیون ورزش کارگری تصریح کرد: با نام جهادگران تولید در ۶ رشته با ۱۴ تیم، 115 ورزشکار و با حمایت ۸ واحد تولیدی از ۷ استان در رشته های دو، فوتبال، والیبال ساحلی، تنیس روی میز، شنا و دارت به این رقابت ها می رویم.

رمضی افزود: مشارکت جامعه کارگری و حمایت واحدهای صنعتی و تولیدی نشان داد شرایط خوبی وجود دارد و ما ۴۰ درصد با همه مشکلات موجود و هزینه ها نسبت به دوره قبلی رشد داشته ایم که این قابل ارزش بوده و جای تقدیر دارد. همچنین از حمایت های کمیته ملی المپیک هم باید تشکر کنم چراکه به خوبی از ما حمایت کردند.

وی تصریح کرد: رقابت فوتبال شرکت ها را داریم که تیم فوتبال مس سرچشمه نماینده ایران است و در حوزه فوتبال که پر طرفدار هم است، نگاه تخصصی داریم. در اینجا باید از حمایت رسانه‌ها نیز تشکر کنم چراکه بازویی کارآمد برای ما بوده و هستند. رای مدال آوران با توجه به ماهیت مسابقات و شورای برون مرزی تقدیر از سوی خود شرکت های حامی انجام می شود. بر اساس آخرین آمار در حدود ۱۴ میلیون نفر جامعه آماری داریم که ۵۰ درصد آنها در مسابقات استانی و کشوری حضور دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha