۷ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84487453
۰ نفر

برچسب‌ها

کمبود برق در چین

تهران- ایرنا- گزارش ها حاکی است، کمبود برق در چین بر زندگی روزمره مردم و تولیدات صنعتی این کشور تأثیر گذاشته به طوری که باعث اختلال در خط تولید برخی کارخانه های چین شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، رسانه های چینی گزارش دادند که افزایش قیمت زغال سنگ و مقررات سختگیرانه زیست محیطی برای کاهش انتشار دی اکسید کربن دلیل این محدودیت ها است. قسمت های وسیعی از چین با کمبود برق مواجه هستند.

برخی مناطق مسکونی نیز دچار قطعی برق شده اند و بسیاری از شرکت ها فعالیت خود را متوقف کرده اند.

همزمان شبکه خبری "ان. اچ. کی" گزارش کرده است، یک کارخانه سازنده تجهیزات دقیق ژاپنی در گوانگدونگ ۶ روز در هفته تنها به میزان نصف معمول مصرف روزانه برق دارند. این کارخانه بخشی از فعالیت های خود را به ساعات شب منتقل کرده است.

یکی دیگر از تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی ژاپنی می گوید که باید از ژنراتورهای خود استفاده کند، زیرا مصرف برق آن ها به مدت ۵ روز در هفته به ۱۰ درصد از مقدار معمول محدود می شود.

با توجه به اینکه هدف چین رسیدن به کربن صفر تا سال ۲۰۶۰ است، ظاهرا دولت های محلی در حال تشدید قوانین خود برای دستیابی به این هدف هستند.

چین در همین راستا در دو هفته گذشته اقدامات زیادی در ارتباط با قطع فعالیت استخراج بیت کوین انجام داده به طوری که ارزش این بازار حدود ۱۵ درصد کاهش یافته است.

به گفته تحلیلگران، قطع برق ممکن است تقاضای چین برای خودروهای برقی را متوقف کند زیرا ایستگاه های شارژ در بخش هایی از این کشور فعالیت خود را متوقف کرده اند. از هفته گذشته، خاموشی ها باعث تعطیلی برخی ایستگاه های شارژ در ساعات شلوغی شده و برخی از خودروهای برقی نتوانسته اند به جاده ها بروند.

انتشار خبر کمبود برق در چین در شرایطی است که مرتفع ترین نیروگاه بزرگ برق-آبی چین با ارتفاع متوسط ۳ هزار متری امروز چهارشنبه به بهره برداری رسید.

دو واحد اولیه تولید برق ۵۰۰ هزار کیلوواتی در نیروگاه برق آبی «لیانگ‌هه کوئو»، رودخانه «یالونگ» واقع در استان خودمختار «گارزه» تبت، استان سی چوان وارد فاز عملیاتی شدند و به این ترتیب، فعالیت این نیروگاه با مجموع ظرفیت برنامه ریزی و نصب شده ۳ میلیون کیلوواتی آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha