فرمانده نزاجا: نمایشگاه دفاع مقدس باید احیاگر نام و سیره شهدا باشد

تهران -ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید به اهمیت برپایی نمایشگاه دفاع مقدس گفت: این نمایشگاه باید احیاگر نام و سیره شهدا و بازگو کننده حقایق جنگ و دفاع مقدس باشد.

به گزارش خبرنگار  سیاسی ایرنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی دفاع مقدس که در سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نزاجا برگزار شد، گفت: این نمایشگاه یادآور گوشه ای از جوانمردی، رشادت و دلاوری رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است که جا دارد از همه عزیزانی که در این عرصه زحمت کشیدند قدردانی کنم.  
وی با اشاره به اهداف احداث نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در مجموعه سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نزاجا گفت: در ایجاد این مجموعه  ۳ هدف مقدس را دنبال کردیم که زنده نگهداشتن نام شهدا در تاریخ و تبلور سیره شهدا در زندگی مان یکی از مهمترین اهداف ما در این رابطه محسوب می شود.  
فرمانده نیوی زمینی ارتش با بیان اینکه ایجاد نمایشگاه می تواند احیا کننده نام شهدا باشد، گفت: برپایی نمایشگاه دفاع مقدس کمترین و کوچکترین کاری است که ما می توانیم در قبال جانفشانی و ایثارگری شهدای عزیزمان انجام دهیم و از این طریق زره ای از دینی که بر گردنمان است را ادا کنیم.  
وی یکی دیگر از اهداف ایجاد نمایشگاه های دفاع مقدس را جلوگیری از تحریف تاریخ و وقایع دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه نیز مرکزیت با بخش اسناد است و قطعا اسناد دوران دفاع مقدس یکی از مراجع حقیقی دفاع مقدس است که می تواند در جلوگیری از تحریف دفاع مقدس موثر باشد.  
امیر حیدری با بیان اینکه از مهمترین حقایق جنگ ایستادگی و مقاومت رزمندگان اسلام در برابر دشمن بعثی است، افزود: کشورهای متعددی در دوران جنگ از رژیم بعثی حمایت کردند و در مقابل رزمندگان اسلام با اتکا به ایمان و اعتقاد به خدا با کمترین امکانات در برابر متجاوزان ایستادگی نمودند.  
وی رمز پیروزی در وران دفاع مقدس را وحدت و همدلی ملت و نیروهای مسلح عنوان کرد و گفت:  همت، تلاش مضاعف، ایستادگی، پایمردی و از همه مهمتر تبعیت از ولایت فقیه ملت ما را در هشت سال نبرد نابرابر پیروز میدان کرد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه برای دفاع موثر نیازمند بهره گیری از تجهیزات مناسب هستیم، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه نشان می دهد که جنگ تنها با کلاشینکف و ژ۳ انجام نشده است و برای تکمیل چرخه دفاعی موثر نیازمند تانک، نفربر، انواع توپخانه، انواع بالگردها و جنگنده و سامانه های پدافندی و راداری  هستیم.  
وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس گنجینه بزرگ ملت ایران در طول تاریخ محسوب می شود، افزود: جوانان و نوجوانان باید به پدران خود ببالند که چنین افتخار بزرگی را در دوران دفاع مقدس رقم زدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha