توفان به ۶۰ خانوار عشایری در قوچان خسارت وارد کرد

مشهد- ایرنا- رییس اداره امور عشایری قوچان گفت: توفان و وزش شدید باد در قوچان به ۶۰ خانوار عشایری خسارت وارد کرد و منجر به اسکان اضطراری برخی از عشایر شد.

علیرضا سینایی سه‌شنبه‌شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل اینکه عشایر همراه دام خود به قشلاق و ییلاق می‌روند و نمی‌توانند حیوانات خود را ترک کنند لذا بعد این حادثه تعدادی از آنها در یک سوله نزدیک محل نگهداری دام‌ها اسکان موقت داده شدند.

وی ادامه داد: عشایر به دلیل نوع زندگی چادرنشینی بیشتر در مناطق بیابانی سکونت می‌کنند و همین امر موجب می‌شود سرما و توفان به آنها خسارت‌هایی وارد کند و متأسفانه وزش باد شدید موجب پاره شدن برخی چادرها شد که به دلیل سردی هوا به برخی از عشایر چادر موقت به‌صورت امانت‌داده شد.

رییس اداره امور عشایری قوچان تأکید کرد: در کنار کمک‌های موردی داده شده به آسیب دیدگان به دنبال دریافت تسهیلات از محل ماده ۵۲ هستیم تا از این طریق گوشه‌ای از مشکلات خسارت دیدگان برطرف شود.

سینایی با اشاره به زلزله ۲۲ شهریور شهرستان قوچان گفت: هنگام وقوع زلزله، عشایر این شهرستان در میان‌بند مستقر بودند اما به آبشخورها، منابع آبی همچون چاه‌های آب و برخی راه‌ها خسارت وارد شد.

شهرستان قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha