آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در ورامین برگزار شد

تهران- همزمان با هفته دفاع مقدس و با حضور مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیین تجلیل از پیشکسوتان دوران هشت سال دفاع مقدس در ورامین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه امام حسین(ع) شهرستان ورامین در این آیین گفت: دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و شکل آن از جنگ سخت به مقابله نرم تغییر یافته است و برای حفظ این ارزش‌ها باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه زنده نگاه داشته شود.

سرگرد پاسدار سعید تاجیک افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس، مردمان این شهرستان بیش از یک هزار و ۶۰۰ شهید یعنی بیش از ۲ درصد از جمعیت خود را در راه اسلام تقدیم کردند.

وی گفت: در این ایام، بیش از ۹۰ درصد از واجدان شرایط حضور در جبهه‌های جنگ، به مناطق جنگی اعزام شدند و این برگ زرین دیگری در تاریخ سراسر افتخار دیار ۱۵ خرداد است.

تاجیک تصریح کرد: با جدا شدن سه شهرستان پیشوا، پاکدشت و قرچک از ورامین، حدود ۱۲ هزار پرونده ایثارگری در سپاه ورامین وجود دارد که این تعداد، حدود یک چهارم کل جمعیت دشت ورامین در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی گفت: مردم ورامین همانطور که در ۱۵ خرداد سال ۴۲ با قیام خونین خود، زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کردند، در طول دوران هشت سال دفاع مقدس با تقدیم شهدای گرانقدر بار دیگر از ارزش‌های انقلاب حراست کردند و نقش و اثر خود را در پاسداشت انقلاب به نمایش گذاشتند.

تاجیک افزود: امروز با پشتیبانی ستاد هفته دفاع مقدس به ریاست فرماندار ورامین، از ۲۵۰ خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان شهر ورامین و سپس از ۷۰۰ پیشکسوت دفاع مقدس بخش جوادآباد تجلیل می‌شود.

وی گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی فرمانداری ورامین، فردا (چهارشنبه) تمامی مسئولان و رؤسای ادارات شهرستان با حضور در جمع خانواده ۱۳۰ شهید، از مقام شامخ شهدا تجلیل به عمل می‌آورند.

فرمانده سپاه امام حسین(ع) ورامین گفت: در حال حاضر ۲۵۰ پدر و مادر شهدای ورامین در قید حیات هستند و همه افراد موظفند با سرکشی به این عزیزان، از ایثار آنان تقدیر کنند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha