رشادت رزمندگان دفاع مقدس، قدرت بازدارندگی فعلی کشور را رقم زد

اصفهان - ایرنا - فرمانده قرارگاه منطقه‌ای سید الشهدا نیروی زمینی سپاه در استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد گفت: رشادت و ایثارگری‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس، قدرت بازدارندگی فعلی کشور برابر دشمنان را بوجود آورد.

به گزارش ایرنا، سردار جواد استکی، شامگاه سه شنبه در مراسم نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس در استانداری اصفهان افزود: شجاعت و فداکاری رزمندگان در طول دفاع مقدس قدرت کنونی ایران را بوجود آورده است. 

وی ادامه داد: این که آمریکا در منطقه شکست خورد و برای مثال از افغانستان فرار کرد بخاطر همین قدرت مقاومت و بازدارندگی ایران بوده که از جنگ تحمیلی آغاز شد و تاکنون ادامه داشته است. 

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای سید الشهدا نیروی زمینی سپاه با اشاره به اهمیت نقش سرداران و مجاهدان اصفهان در پیروزی در جنگ تحمیلی اضافه کرد: طلسم دفاع مقدس توسط اصفهانی‌ها شکسته شد. 

 سردار استکی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس باید به نسل آینده و بویژه نسل جوان کنونی انتقال یابد خاطرنشان کرد: از طریق امکاناتی مانند موزه‌ها باید جوانان را در فرایند دفاع مقدس قرار داد. 

وی افزود: بر همین اساس امیدواریم که موزه دفاع مقدس اصفهان بزودی تکمیل شود تا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به صرف بیان خاطرات و انتشار کتاب اکتفا نشود. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان نیز در این نشست گفت: پیروزی در دفاع مقدس از جمله عجایب الهی بود و سبب شد بسیاری از آن غربال شوند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد با تاکید بر اینکه انسان مسلمان نباید زیر پوشش کفار باشد تصریح کرد: سربلندی فعلی ما مدیون خون شهدا و شجاعت است. 

وی افزود: حضور در جنگ عزتمند و بسیار پرثواب است که رزمندگان ما در این عرصه بسیار چشمگیر ورود کردند. 

استاندار اصفهان نیز در این مراسم نکوداشت با تاکید بر اینکه همه ما باید مدیون شهدا هستیم اظهارداشت: باید قدردان خون شهدا و شجاعت‌های ایثارگران بود.

عباس رضایی با اشاره به اینکه گرامیداشت پیشکسوتان و بزرگان جنگ تحمیلی ضروری است ادامه داد: این امر ترویج روحیه ایثارگری را در بین نسل جوان به همراه خواهد داشت. 

وی با بیان اینکه بسیاری از چهره‌های اثربخش دفاع مقدس اصفهانی‌ها بودند گفت: اگر دوران کرونا نبود مراسم تجلیل از این نام آوران افزایش می‌یافت. 

بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس و برای دفاع از حریم ولایت تقدیم انقلاب اسلامی شده است و ۵۰ هزار جانباز و سه هزار و ۵۰۰ آزاده نیز در استان اصفهان زندگی می‌کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha