ژاپن تمامی تمهیدات اضطراری کرونا را به صورت تدریجی لغو می‌کند

تهران- ایرنا- نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که از روز پنجشنبه تمهیدات اضطراری کرونا در آن کشور به صورت تدریجی لغو خواهد شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از رویترز، "یوشهیده سوگا" روز سه‌شنبه افزود: این کار با هدف بازگشت زندگی روزمره با وجود ویروس صورت می‌گیرد؛ مبارزه ما با ویروس کرونا وارد مرحله تازه‌ای می‌شود؛ در نهایت ما شاهد عادی‌سازی فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی هستیم؛ دولت ژاپن مراکز موقت بیشتری برای درمان کرونا ایجاد خواهد کرد و به روند واکسناسیون ادامه خواهد داد. 
"یاسوتوشی نیشیمورا" وزیر اقتصاد ژاپن نیز امروز اعلام کرد؛ پس از کاهش موارد جدید ابتلا به کرونا در ژاپن، این کشور قصد دارد تا پایان ماه جاری (سپتامبر) تمام تمهیدات اضطراری کرونا را به صورت مرحله‌ای لغو کند. 
در صورت موافقت هیات مشاوران دولت ژاپن، سراسر این کشور پس از شش ماه از حالت اضطراری کرونایی خارج می‌شود. 
مانند بسیاری از کشورها، ژاپن بسختی توانست با گسترش سویه بسیار مسری دلتای کرونا مقابله کند و در طول رقابت‌های المپیک، تمام این کشور در وضعیت اضطراری قرار داشت. 
اما از یک ماه گذشته تاکنون موارد جدید روزانه روندی کاهشی داشته است به طوری که روز یکشنبه این کشور ۲ هزار و ۱۲۹ مورد جدید ابتلا به کرونا را به ثبت رساند. 
حدود ۵۶ درصد از جمعیت ژاپن واکسینه شده‌اند و دولت این کشور اعلام کرده است همه افراد متقاضی واکسن کرونا تا پایان ماه نوامبر واکسینه خواهند شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha